Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Sadzenie drzew w ramach „II Małopolskich Dni dla Klimatu”

Dnia: wtorek 18 kwietnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W dniu 17.04.2023 r. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu zorganizowało wspólne sadzenie drzew w ramach „II Małopolskich Dni dla Klimatu” na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ.

Wydarzenie miało na celu zwiększenie zielonych obszarów na terenie powiatu, a także podniesienie świadomości społecznej na temat ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatu. Akacja została zainicjowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który realizuje projekt Life Ekomałopolska dla Klimatu przy współpracy z powiatem nowotarskim.  

We wspólnym sadzeniu wraz z Panem Edwardem Siarką – Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i Posłem na Sejm RP uczestniczyli: Pan Krzysztof Faber – Starosta Powiatu nowotarskiego, Pan Józef Oskwarek – Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ, samorządowcy z terenu powiatu nowotarskiego, dyrektorzy parków narodowych, uczniowie szkół wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy Nowego Targu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Klimatu i Środowiska.

Wspólne sadzenie drzew stanowi wyraz troski o naszą planetę oraz przyszłe pokolenia. Dzisiejsze czasy wymagają podejmowania działań, które przyczynią się do ochrony środowiska i powstrzymania zmian klimatycznych. Sadzenie drzew jest jednym z najprostszych sposobów na poprawę stanu naszego środowiska.

Wspólne sadzenie drzew to nie tylko korzystne działanie dla środowiska, ale również okazja do integracji społeczności lokalnej wokół ważnego celu.
Dzięki takim inicjatywom, jak sadzenie drzew, Małopolska może stać się bardziej zielona i przyjazna dla mieszkańców.

Starosta Nowotarski składa serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji wydarzenia Panu Józefowi Oskwarkowi – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Nowy Targ, Panu Krzysztofowi Przybyle – Leśniczemu Leśnictwa „Bór” oraz wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Nowy Targ, którzy służyli pomocą i fachową wiedzą przy prowadzeniu nasadzeń. Dziękuje również uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu za przybycie i zaangażowanie w akcję.
Do zobaczenia przy kolejnych inicjatywach na rzecz ochrony środowiska !

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy