Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Sala gimnastyczna w Sromowcach Wyżnych jest przygotowana do odbioru

Dnia: poniedziałek 15 kwietnia 2024, Autor: Redaktor

W nowo powstałym obiekcie o powierzchni użytkowej 661,52 m2 oprócz pełnowymiarowego boiska sportowego do dyspozycji uczniów i nauczycieli są dwie szatnie, gabinet nauczyciela, magazyn do przechowywania sprzętu sportowego, pomieszczenia sanitarne oraz zaplecze dla serwisu sprzątającego.

Pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły a nowo powstałą salą gimnastyczną oraz wejściem na szkolne boisko wielofunkcyjne powstały ciągi komunikacyjne, zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi i bhp. Nowe chodniki i podwórko zapewniło bezpieczne poruszanie się między budynkami osobom ze szczególnymi potrzebami. Wejście główne do sali gimnastycznej zostało wyposażone w ruchome schody i platformę do transportu osób niepełnosprawnych.

Obecnie wykonawca stara się o pozyskanie niezbędnych pozwoleń na użytkowanie obiektu.

Sala gimnastyczna w Sromowcach Wyżnych powstała dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 600 000 zł oraz programu “Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej”, maksymalnie do 50% wartości inwestycji. Pozostała część środków pochodzi z budżetu Gminy Czorsztyn. Wartość tej inwestycji to kwota 4 646 630,58 zł.

czorsztyn.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy