Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Samochody dla strażaków z Podhala

Dnia: wtorek 25 stycznia 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG I RABKA-ZDRÓJ. Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu może pochwalić się nowym, lekkim samochodem kwatermistrzowskim. Również Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Rabce-Zdroju powitała nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Dodatkowo OSP w Kiczorach otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który dotychczas używany był w Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Targu. W uroczystym przekazaniu pojazdów uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Stale doposażamy jednostki Straży Pożarnej, aby jeszcze skuteczniej ratować zdrowie i życie Mieszkańców. Przypomnę, że 19 stycznia wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 456 nowych pojazdów. 42 z nich otrzymają małopolskie Ochotnicze Straże Pożarne. Dziś przekazujemy nowoczesne samochody dla strażaków z Podhala. Oby ten nowy sprzęt był używany jak najrzadziej i służył jak najdłużej – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Samochód dla KP PSP w Nowym Targu to FORD Transit Custom o mocy 170 KM, przystosowany do przewozu 9 ratowników. Został zakupiony za 169 700,00 zł ze środków Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie – 93 978 zł pozyskano w ramach umowy z WFOŚiGW w Krakowie oraz środków z funduszu wsparcia PSP uzyskanych na podstawie porozumienia z Urzędem Gminy w Czarnym Dunajcu (50 000 zł), a także środków z Funduszu przeciwdziałania COVID-19 (25 722 zł).

Samochód dla JRG w Rabce-Zdroju to niskoemisyjne VOLVO FL 44R z napędem 4×4 o mocy 280 KM. Może pomieścić jednocześnie 6 ratowników. Posiada zbiornik wody o pojemności 2500 litrów oraz 250-litrowy zbiornik środka pianotwórczego. Samochód kosztował 777 729,00 zł i został zakupiony ze środków Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie – 527 729 zł w ramach nowelizacji ustawy budżetowej oraz środków z funduszu wsparcia PSP uzyskanych w ramach porozumienia z Urzędem Gminy w Lipnicy Wielkiej (250 000 zł).

Informacja prasowa

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

No Comment.

Reklama

Partnerzy