Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Scena Atelier przy Teatrze Witkacego w Zakopanem już działa!

Dnia: niedziela 26 listopada 2023, Autor: Redaktor

W Zakopanem w piątek 24 listopada oficjalnie zainaugurowano działalność Sceny Atelier przy Teatrze Witkacego.

Projekt sfinansowany przez Województwo Małopolskie powstał z myślą o najmłodszych odbiorcach. I to właśnie młodzi artyści byli gospodarzami i bohaterami wieczoru – przygotowali dla uczestników wydarzenia – pokazy taneczne, koncerty i spektakl który uwieńczył inauguracyjny dzień nowej części zakopiańskiego Teatru. W wydarzeniu uczestniczył Piotr Bąk starosta tatrzański – warto przypomnieć, że to właśnie Powiat przekazał Teatrowi nieodpłatnie pomieszczenia, w których obecnie funkcjonuje Scena Atelier.

Scena Atelier przy Teatrze Witkacego to tak naprawdę przestrzeń wielofunkcyjna – do dyspozycji dzieci i młodzieży są pracownie multimedialne, rzeźbiarskie, tkackie, malarskie oraz przestrzeń na potrzeby wystaw jak i sale baletowe czy teatralne. Zagospodarowany został także wewnętrzny, teatralny dziedziniec, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie organizować przeróżne warsztaty, spotkania i wydarzenia kulturalne. Wartość projektu zrealizowanego przez Teatr Witkacego przekroczyła 17,1 miliona złotych. Unia Europejska dała na jego realizację ponad 13,7 miliona, a Województwo Małopolskie blisko 3,5 miliona złotych.

Warto przypomnieć, że na potrzeby tego unikatowego projektu została przeprowadzona przebudowa, modernizacja i ponowna aranżacja budynku, który znajduje się w ścisłym sąsiedztwie Teatru Witkacego w Zakopanem. To była siedziba dawnego Zakładu Wodoleczniczego doktora Andrzeja Chramca o powierzchni ponad 1000 m2. Teraz stała się ona wyjątkową w skali regionu, nowoczesną przestrzenią o walorach edukacyjnych i kulturalnych. Niedziela była drugim dniem inauguracji Sceny Atelier Teatru Witkacego – przez cały dzień dla dzieci i młodzieży przygotowano możliwość w uczestniczeniu w różnego rodzaju pokazach warsztatowych.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem/facebook

No Comment.

Reklama

Partnerzy