Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Sebastian Świerzbiński: Nie chcieliśmy rewolucji.

Dnia: czwartek 17 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Szkoleniowiec Wierchów Rabka mówi o zbliżającej się rundzie wiosennej rozgrywek grupy wschodniej 4 ligi.

Jesteś zadowolony z tego jak zespół przepracował okres przygotowawczy?

– Generalnie tak, choć problemów nie brakowało, czy to z boiskiem, z którego przez jakiś czas z powodów atmosferycznych nie mogliśmy korzystać, czy z kontuzjami, które powodowały że co chwilę ktoś wypadał z treningów. Swoje jednak zrobiliśmy. Były momenty w których pracowaliśmy bardzo ciężko i liczę, że efekty tego zobaczymy na boisku już w pierwszym meczu ze Skalnikiem.

Jeżeli chodzi o politykę transferową to są raczej kosmetyczne zmiany. Zgodnie z planem?

– Tak. Nie mieliśmy w planach żadnej rewolucji. Trochę skomplikowała nam sprawę decyzja o rezygnacji z gry Mateusza Otręby. A tak to chcieliśmy się wzmocnić na pozycji środkowego obrońcy, po tym jak widzieliśmy że w dalszym ciągu nie będziemy mogli skorzystać z Damiana Jaworskiego. W jego miejsce pozyskaliśmy Kacpra Bartosa, który w meczach sparingowych pokazał się z bardzo dobrej strony.

Runda wiosenna zapowiada się szalenie ciekawie…

– Zgadza się. Na ogół ta runda rewanżowa jest zdecydowanie trudniejsza. Zespoły wyciągają wnioski po jesieni i zimą wzmacniają swoje szeregi. Teraz w dodatku reforma 4 ligi spowodowała, że te ruchy są jeszcze intensywniejsze i jak prześledzimy rynek transferowy to można zauważyć, że praktycznie każdy zespół, który ma wysokie aspiracje, wzmocnił się kadrowo.

Co będzie kluczowe w tym by osiągnąć cel jakim jest miejsce w pierwszej ósemce, które jest gwarantem gry w przyszłym sezonie w nowej 4 lidze..

– Regularność. Od pierwszego meczu musimy już wskoczyć na wysoki poziom. Początek będzie bardzo ważny. Nie wolno go przespać, bo im dalej tym będzie trudniej odrabiać straty czy budować dystans nad goniącymi nas przeciwnikami.

Gdybyśmy miał wskazać największy atut swojego zespołu?

– Wydaje mi się, że jest nim wyrównana kadra, mieszanka młodości z doświadczeniem. Jesień pokazała że w ofensywie jesteśmy mocni, mamy zawodników którzy potrafią kreować sytuacje. Ze skutecznością bywało różnie, ale mam nadziej, że w tych najważniejszych momentach jej nam nie zabraknie.

No Comment.

Reklama

Partnerzy