Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Seniorka oszukana “metodą na policjanta” straciła ponad 88 tys. złotych!

Dnia: wtorek 6 grudnia 2022, Autor: Maciej Zubek

74-letnia mieszkanka Szczawnicy, w powiecie nowotarskim, odebrała telefon od fałszywego policjanta, który poinformował ją o tajnej akcji prowadzonej przeciwko hakerom, którzy włamują się na konta bankowe i kradną pieniądze. Aby ułatwić kobiecie dotarcie do banku oszust zamówił taksówkę w dwie strony. Seniorka przelała wszystkie swoje oszczędności na wskazany rachunek bankowy i straciła ponad 88 tysięcy złotych.

W piątek tj. 2 grudnia br. około godziny 9, na telefon stacjonarny 74-letniej mieszkanki Szczawnicy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Mężczyzna w rozmowie przekazał seniorce, że na terenie Polski grasuje grupa przestępcza, która włamuje się na konta bankowe i kradnie pieniądze. W celu zabezpieczenia swoich pieniędzy nakazał kobiecie przelanie swoich oszczędności na wskazany przez niego rachunek bankowy, a w tytule przelewu miała wpisać „elewacja tynkowa”. Oszust przekonał kobietę, aby nikogo nie informowała o wykonaniu przelewu, bo prowadzona przez niego akcja jest tajna i kobieta straci swoje pieniądze. Wystraszona 74-latka przekazała „policjantowi”, że mieszka daleko od banku, nie ma własnego samochodu i nie ma jak dostać się do placówki.

Zatroskany oszust zamówił jej pod dom taksówkę, którą pojechała do banku i zgodnie z jego poleceniem wykonała przelew wszystkich swoich oszczędności w kwocie 88 500 zł na wskazany rachunek bankowy. Następnie również taksówką mieszkanka Szczawnicy myśląc, że „uratowała” swoje pieniądze wróciła do domu. W poniedziałek kobieta zadzwoniła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, gdzie podczas rozmowy z prawdziwym policjantem dowiedziała się, że została oszukana metodą „na policjanta”. Następnie o całym zdarzeniu poinformowała policjantów z Komisariatu Policji w Szczawnicy, którzy obecnie prowadzą czynności w sprawie oszustwa.

Przestrzegamy przed kontaktem z osobami nieznajomymi.

Seniorze!

Nie przekazuj osobom obcym informacji o posiadanych oszczędnościach.

Pamiętaj!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie/przelanie na wskazane konto pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Ponadto funkcjonariusze nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych „tajnych akcjach policyjnych”.

Nie daj się oszukać!

źródło: KPP Nowy Targ.

No Comment.

Reklama

Partnerzy