Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Skakali dla Marusarza (fot+video)

Dnia: wtorek 31 października 2023, Autor: Maciej Zubek

BGK Memoriał Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej za nami!

Stanisław Marusarz to jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich, utytułowany i zasłużony członek klubu sportowego SN PTT 1907 Zakopane. W niedzielę, 29 października przypadła 30. rocznica jego śmierci. Dzień wcześniej, 28 października skoczkowie z powiatu tatrzańskiego upamiętnili tą szczególną dla Zakopanego postać zmagając się w BGK Memoriale Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Sześćdziesięciu zawodników ze szkół podstawowych do rywalizacji stanęło na Kompleksie Średnich Skoczni Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Po pierwszej edycji imprezy, która w zeszłym roku odbyła się w zimowej scenerii, tegoroczne zawody rozegrane zostały w letniej odsłonie. O zwycięstwo w Memoriale zawodnicy zawalczyli na igielicie – na skoczniach K-23 oraz K-37. Kombinatorzy norwescy wyruszyli następnie na trasy biegowe, aby na dystansie tysiąca lub dwóch tysięcy metrów, zdecydować o ostatecznej kolejności w tabeli wyników.

– Tegoroczny Memoriał w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej ma dla nas szczególne znaczenie ze względu na. nieprzypadkową datę – 30. rocznicę śmierci Stanisława Marusarza. Pamiętamy o wybitnych postaciach naszego klubu, a poprzez organizację wydarzeń sportowych chcemy przypominać o nich naszym najmłodszym, kilkuletnim zawodnikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Gratuluję wszystkim uczestnikom, dziękuję MOSiR Zakopane – współorganizatorowi zawodów oraz naszym sponsorom i partnerom. Kolejna edycja BGK Memoriału Stanisława Marusarza przechodzi do historii, ale już niebawem kolejne wydarzenia organizowane przez SN PTT. Do zobaczenia! – podsumował zmagania Ireneusz Kubin, wiceprezes ds. sportowych klubu.

Memoriał, zorganizowany przez SN PTT 1907 Zakopane we współpracy z MOSiR Zakopane, odbył się wraz z XXVIII Szkolną Ligą Sportów Letnich w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Wydarzenie z ramienia SN PTT wspierali: Bank Gospodarstwa Krajowego – Sponsor Główny Klubu, Budimex – Sponsor Klubu, Ministerstwo Sportu i Turystyki – w ramach programu Mikro Granty, Urząd Miasta Zakopane – z którego środków dofinansowano zawody oraz Fundacja ARP. Partnerami Memoriału byli SMS Zakopane, COS OPO Zakopane oraz MZ Media. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy