Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Skarb kibica IV liga. Lubań Maniowy

Dnia: piątek 5 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Od domowego starcia z Wolanią Wola Rzędzińska piłkarze Lubania Maniowy rozpoczną kolejny swój sezon w rozgrywkach IV ligi.

Tradycyjnie aspiracje w Maniowach są wysokie i zakładają walkę o czołowe miejsca w 18 zespołowej lidze.

Kadrowo w zespole doszło latem do kilku istotnych zmian. Szeregi Lubania opuściła dwójka wiodących postaci zespołu w ostatnich sezonach: Damian Mrówka i Arkadiusz Zawiślan. Oboje zasilili szeregi ligowego rywala Popradu Muszyna. Do Podhala Nowy Targ przeniósł się z kolei Adrian Ligienza, kolejny szalenie istotny zawodnik w talii trenera Pawła Batkiewicz, który dalej jednak pełnił będzie w zespole z Maniów rolę II trenera. Ponadto zrezygnowano z usług Kacpra Kołodzieja i Bartosza Chmielowskiego.

Jeżeli chodzi o tych którzy wzmocnili w letnim okresie transferowym Lubania to na pierwszy plan wysuwa się osoba Piotra Bryi, który ma za sobą już spory bagaż doświadczeń z boisk trzeciligowych. Ostatni sezon spędził w Orlętach Radzyń Podlaski. Duże nadzieje w Maniowach wiążą z pozyskaniem Białorusina z polskimi korzeniami Mikhaila Chernyavskkiego, który w meczach kontrolnych pokazał się z bardzo korzystnej strony. Rywalizację w liniach obronnych zwiększyć mają też Ukrainiec Alexey Zaika, Daniel Bałos (obaj wiosną grali w Watrze Białka Tatrzańska) oraz Maciej Hajdara z Akademii Piłkarskiej Podhala. Nową postacią jest też Konrad Majerski z AP Profi Zielonka.

Myślę, że ten sezon z racji reformy i połączeniu dwóch grup w jedną, będzie taką weryfikacją potencjału poszczególnych zespołów. Myślę, że my – mówię tutaj o drużynach ze wschodu – mamy coś do udowodnienia, bo wielokrotnie można było się spotkać z opinią, że grupa zachodnia jest dużo mocniejsza. Osobiście 11 lat czekałem na to by móc sprawdzić się w tych warunkach i uważam, że pomysł z połączeniem grup wyjdzie wszystkim na dobre. O naszych celach nie chcę za dużo mówić, bo tak jak mówię, to jest nowa liga i na starcie ciężko cokolwiek wyrokować. Oczywiście chcemy być w czołówce. Z „okienka transferowego” jesteśmy zadowoleni. Pozyskaliśmy przede wszystkim perspektywicznych zawodników. Kadrę mamy szeroką, ale budowaliśmy ją też pod kątem naszej drużyny rezerw – mówi Artur Świerad, zawodnik a także dyrektor sportowy Lubania.

LKS Lubań Maniowy

Rok założenia: 1948

Barwy: biało-zielone

Adres: Gorczańska 6a, 34-436 Maniowy

Sztab szkoleniowy: Paweł Batkiewicz (I trener), Adrian Ligienza (II trener), Zbigniew Kubiński (kierownik), Zbigniew Koczór (kierownik techniczny)

Bramkarze: Artur Świerad, Jakub Sikora.

Obrońcy: Piotr Bryja, Maciej Hajdara, Daniel Bałos, Robson Quintanilha, Konrad Majerski, Damian Firek, Alexy Zaika, Jan Chlipała, Maciej Górecki, Szymon Jarkiewicz.

Pomocnicy: Daniel Duda, Brahim Diaz, Patryk Duda, Kacper Mańko, Mateusz Pluta, Mirosław Jandura, Mikhail Chernyavskkiy, Tomasz Magdziarczyk, Arkadiusz Leśnicki.

Napastnicy: Jakub Kasperczyk, Rusłan Skydan, Jarosław Potoniec,

Przybyli: Maciej Hajdara (NKP Podhale Nowy Targ), Mikhail Chernyavskiy (Dniepr Mogilev), Piotr Bryja (Orlęta Radzyń Podlaski), Konrad Majerski (AP Profi), Alexy Zaika (Watra), Arkadiusz Leśnicki (z rezerw), Szymon Jarkiewicz (LKS Szaflary).

Ubyli: Damian Mrówka, Arkadiusz Zawiślan (Poprad Muszyna), Adrian Ligienza (Podhale Nowy Targ), Bartosz Chmielowski (Unia Tarnów), Kacper Kołodziej (szuka klubu), Mateusz Wróbel (szuka klubu).

No Comment.

Reklama

Partnerzy