Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Skarb kibica IV liga. Wierchy Rabka

Dnia: czwartek 4 sierpnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Sobotnim meczem na własnym stadionie z Dalinem Myślenice piłkarze Wierchów Rabka rozpoczną sezon 2022/2023 w nowej, zreformowanej IV lidze.

Przypomnijmy, że reforma polegała na połączeniu dotychczasowych dwóch grup: wschodniej i zachodniej w jedną ligę. Początkowo miała ona liczyć 20 drużyn, ale ostatecznie rywalizacja toczyć się będzie w stawce 18 zespołów.

Dla Wierchów będzie to trzeci z rzędu sezon na tym szczeblu rozgrywek. W porównaniu z zeszłym sezonem kadra zespołu jest przede wszystkim szersza i wydaje się, że mocniejsza. Co prawda do Podhala Nowy Targ odszedł Szymon Majeran, ale w zamian z Nowego Targu pozyskano aż trzech młodych i bardzo perspektywicznych graczy: Michała Sobka, Damiana Twaroga i Kornela Krzyżaka. Największym jednak wzmocnieniem jest pozyskanie doświadczonego obrońcy Michała Dudka (ostatnio Termalica Nieciecza), który tym samym dołączył do swojego młodszego brata Tomasza.

W tym okienku transferowym postawiliśmy przede wszystkim na wzmocnienie formacji defensywnej. Zależało nam też na pozyskaniu młodzieżowców, ale takich którzy sobie poradzą w warunkach czwartoligowych. Wydaje mi się, że cel swój osiągnęliśmy. Nasza gra w meczach sparingowych wyglądała obiecująco, ale z dystansem do tego podchodzimy. Skupiliśmy się na doskonaleniu swojego systemu. Szalenie istotny będzie sam początek rozgrywek W sierpniu rozegramy aż 6 kolejek, które na pewno dadzą jakiś obraz tego jaką rolę w tej lidze będziemy odgrywać – ocenił trener Wierchów, Sebastian Świerzbiński.

Klub Sportowy Wierchy Rabka Zdrój

Rok założenia: 1946

Barwy: zielono-białe

Adres: Jana Pawła II 57, 34-700 Rabka Zdrój

Prezes: Dariusz Kondys

V-ce Prezes: Issam Ben Zid

V-ce Prezes: Zbigniew Bajda

Sekretarz: Maciej Wojciak

Sztab szkoleniowy: Sebastian Świerzbiński (I trener), Karol Niewolik (II trener/kierownik).

Bramkarze: Vasyl Zhuk, Mikołaj Śmieszek

Obrońcy: Szymon Witek, Jakub Wójcik, Damian Twaróg, Michał Dudek, Szymon Jeziorski, Bartłomiej Traczyk, Grzegorz Misiura.

Pomocnicy: Tomasz Dudek, Bartosz Rzadkosz, Rafał Kościelniak, Patryk Florek, Vladislav Lutsenko, Mateusz Dara, Michał Sobek.

Napastnicy: Kacper Kęska, Łukasz Pazurkiewicz, Kornel Krzyżak.

Przybyli: Michał Dudek (Termalica II Nieciecza), Kornel Krzyżak, Damian Twaróg (NKP Podhale), Mikołaj Śmieszek (wznowił treningi)

Ubyli: Szymon Majeran (NKP Podhale), Kacper Bartos (szuka klubu), Norbert Myrda (szuka klubu).

kiks 4.08.2022
| |

Farma Podhala czyli de facto Podhale 2…Nie trzeba być filozofem żeby zauważyć,że zawodnicy wybijajacy się i ograni w Wierchach, przenoszą się do Podhala.Podobnie jest juniorami,niby przyszli do Rabki ale raczej się ograć i wrócić do Podhala.Dziwnym trafem cisza że to transfery…Jak długo jeszcze i jaki w tym celu?Czyżby prezesi nie byli w stanie odciąć się od Nowego Targu i próbować stworzyć Klubu na zdrowych zasadach bez dyrygowania przez Podhale???

Reklama

Partnerzy