Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Skoczkowie zainaugurowali finałową letnią edycję ORLEN Cup

Dnia: sobota 15 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Kompleks Średniej Krokwi w Zakopanem jest areną zmagań w ostatnich tego lata zawodach ORLEN Cup. Cykl ten rozgrywany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – “ORLEN Szukamy Następców Mistrza”, którego Tytularnym Sponsorem jest PKN ORLEN. W piątek o medale rywalizowali skoczkowie narciarscy. Tego dnia najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci zakopiańskiego AZS-u, którzy dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium. 

Pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach ORLEN Cup odniosła Ewa Frączek. Zawodniczka klubu AZS Zakopane uzyskała 46,5 oraz 50,5 metra i pewnie triumfowała w kategorii Młodziczka. – Bardzo się cieszę, ponieważ jest to moja pierwsza wygrana w tych zawodach. Już na ostatnim treningu było coraz lepiej, ale przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że od razu wskoczę na najwyższy stopień podium – stwierdziła podopieczna Jakuba Kota. – Na pewno czułam dużą radość i byłam podekscytowana faktem, że w końcu coś ruszyło do przodu i to dało efekty w postaci zwycięstwa, chociaż nadal mam wiele do poprawy w moich skokach. Np. w locie nie radzę sobie jeszcze za dobrze, bo powinnam bardziej wyciągać się nad narty i lecieć równolegle z nimi, co aktualnie nie wychodzi mi za dobrze – dodała. – Dzisiejsze warunki były bardzo dobre, stabilne dla wszystkich, a wiatr nie płatał figli jak często bywa, więc dla mnie jak najbardziej cały dzień ocenię na duży plus – podsumowała Frączek. 

W Juniorze Młodszym pewne zwycięstwo odniósł Wiktor Szozda. Reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w pierwszym skoku uzyskał 95 metrów, a w rundzie finałowej wylądował trzy metry dalej. – Warunki podczas piątkowych zawodów były stabilne, równe dla wszystkich, może i wiatr nie był pod narty, lecz było sprawiedliwie i to było dzisiaj bardzo ważne. Na zawody przyjechałem na „świeżości”, gdyż ostatnie skoki oddałem 10 dni temu. Mimo braku kontaktu ze skocznią w ostatnich dniach wiedziałem, że jestem w niezłej dyspozycji i jestem w stanie oddać dobre skoki. Moje próby są na stabilnym poziomie, co mnie bardzo cieszy przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się już najbliższy wtorek tutaj w Zakopanem – przyznał Wiktor Szozda. – Głównie moje największe rezerwy są poza skocznią, gdzie brakuje mi w mobilności ciała, ten aspekt przeniesie się na lepszą pozycje najazdową i wtedy skoki mogą wyglądać dużo lepiej – podsumował Szozda. 

Medalistki i medaliści piątkowego konkursu skoków

Chłopiec Starszy

 1. Miłosz Malarz – KS Rutkow-Ski
 2. Bartłomiej Czech – KS Chochołów
 3. Alan Zapotoczny – KS Eve-nement Zakopane

Młodzik

 1. Kacper Tomasiak – LKS Klimczok Bystra
 2. Łukasz Łukaszczyk – TS Wisła Zakopane
 3. Hektor Kapustik – KS Chochołów

Młodziczka

 1. Ewa Frączek – AZS Zakopane
 2. Olivia Brenkus – ZKN Sokół Zagórz
 3. Natalia Łupieżowiec – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Kobiety

 1. Kinga Rajda – KS AZS AWF Katowice
 2. Natalia Słowik – AZS Zakopane
 3. Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk

Junior Młodszy

 1. Wiktor Szozda – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Tymoteusz Amilkieiwcz – AZS Zakopane
 3. Klemens Joniak – LKS Poroniec Poronin

Open

 1. Marcin Wróbel – AZS Zakopane
 2. Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Mateusz Gruszka – AZS Zakopane

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest PKN ORLEN, natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.

No Comment.

Reklama

Partnerzy