Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ślubowanie pierwszorocznych kadetów – tego roku z efektownymi pokazami

Dnia: wtorek 8 listopada 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Na najbliższy czwartek, 10. listopada, planowane jest ślubowanie kadetów klas pierwszych Prywatnego LO dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta. Tego roku największej szkolnej uroczystości towarzyszyć będą efektowne pokazy oraz spotkania ze służbami mundurowymi.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na Placu Apelowym Szkoły Podstawowej Nr 1. Czas od godz. 11.00 do 13.00 wypełnią prezentacje sprzętu wojskowego jednostki patronackiej, czyli 5 Batalionu Dowodzenia im. Stanisław Hallera w Krakowie-Rząsce. Żołnierze 5 Batalionu pojawią się wraz ze sprzętem zmechanizowanym i telegraficznym. Ponadto będzie można uczestniczyć w ćwiczeniach strzeleckich z instruktorem, przy użyciu trenażera CYKLOP.

Sprzęt pożarniczy zaprezentują natomiast zawodowi strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nowym Targu. W spotkaniu wezmą udział również policjanci z Komendy Powiatowej Policji. Ponadto kadeci z Prywatnego Liceum Mundurowego będą przeprowadzali pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Ślubowanie klas pierwszych PLO zaplanowano na godz. 13.00, a o godz. 14.00 zakończą je defilada klas mundurowych oraz akademia z okazji Dnia Niepodległości. 

Do towarzyszenia kadetom w tym wyjątkowym dniu i na spotkanie ze służbami mundurowymi zaproszeni są zwłaszcza uczniowie szkół z miasta i regionu.

Fot. z archiwum Szkoły

No Comment.

Reklama

Partnerzy