Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Sołtys Chochołowa w nowym programie „Sołtysi” w Super Polsat!

Dnia: piątek 3 listopada 2023, Autor: Redaktor

„Sołtysi” to seria dokumentalna o życiu kilku najbardziej sympatycznych i charyzmatycznych sołtysów z różnych stron Polski. Mimo różnicy wieku, zawodu i sytuacji rodzinnej, wiele ich łączy – są naturalni, szczerzy i kochają ludzi z wzajemnością. Mają też zmysł organizatorski, dużo cierpliwości i potrafią połączyć cechy policjanta z psychologiem.

W każdym z odcinków zobaczymy z bliska, jak wygląda ich wiejska codzienność. Jak łączą obowiązki sołtysa z pracą i rodziną? Jak łączą lokalną społeczność? Na jakie problemy napotykają? Jakie inwestycje przeprowadzają? Nasza seria odpowie na te pytania i pokaże życie mieszkańców wsi, bo jak mówi przysłowie – tyle sołtys może, ile wieś pomoże!

7 listopada o godzinie 21:00 w Super Polsat wystąpi sołtys z Chochołowa – Maciej Szwajnos.

Maciej to najmłodszy sołtys w programie. Bycie sołtysem tak pięknej miejscowości z drewnianą zabudową musi napawać dumą. W końcu Chochołów, a dokładniej urocze domki wykonane z drewna, znajdują się na liście zabytków UNESCO. Macieja znają wszyscy we wsi, ponieważ sprawdził się wcześniej jako kościelny w parafii. Prywatnie zajmuje się rolnictwem, a każdą wolną chwilę poświęca sprawom mieszkańców, tych młodszych i starszych.

mat. nadesłane

No Comment.

Reklama

Partnerzy