Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Spotkanie słowno-muzyczne z utworami Cypriana Kamila Norwida.

Dnia: poniedziałek 24 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu w dniu 22 października 2022 r. zaprosiła czytelników do sali miejskiego Ratusza na spotkanie słowno-muzyczne z twórczością Cypriana Kamila Norwida. pt. „Dopokąd idę”.

Wiersze, myśli i listy C. K. Norwida zostały mistrzowsko przedstawione przez Jerzego Zelnika. Jego aktorska interpretacja ponadczasowych dzieł romantycznego twórcy zachwyciła nowotarską publiczność. Wspaniała muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu pianistki Marii Skurjat-Silva była urzekającym dopełnieniem tego poetyckiego wieczoru. Artyści w subtelny i nastrojowy sposób przybliżyli postać Norwida – poety, prozaika, rysownika i filozofa – intelektualisty, którego twórczość została doceniona i zauważona dopiero w XX wieku, wiele lat po jego samotnej śmierci.

Spotkanie było jednym z wydarzeń zadania pn. ”Jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu – Biblioteka w mieście, miasto w bibliotece” realizowanego w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

No Comment.

Reklama

Partnerzy