Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Środowisko GOPR pogrążone w smutku. Zmarł Adam Bobula

Dnia: sobota 5 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Adam Bobula był starszym ratownikiem Grupy Podhalańskiej GOPR Sekcji Operacyjnej Nowy Targ z siedzibą na Długiej Polanie, w której zamieszkując po sąsiedzku, spędzał wiele czasu, a tym samym stawiał się nader często na wezwanie Naczelnika i Kierowników wypraw i akcji, aby nieść pomoc w górach.

Do GOPR wstąpił 30 marca 1999 roku, a 24 listopada 2001 roku złożył przyrzeczenie ratownicze. Od roku 2010 działał w stopniu starszego ratownika.

Brał czynny udział w ratownictwie górskim, działalności szkoleniowej. Udzielał się również w działalności statutowej stowarzyszenia, jako były członek Zarządu Grupy Podhalańskiej.

Uczestniczył w 126 akcjach i wyprawach ratunkowych. Wypracował 8400 godzin społecznych.

Za swoje zaangażowanie został odznaczony srebrną i złotą odznaką GOPR.

Tak pożegnali go jego koledzy

Adaś był bardzo sumiennym i zdyscyplinowanym ratownikiem górskim. Jego koleżeństwo bardzo często wykraczało poza życie służbowe GOPR-u, wiele razy ratował kolegów z opresji swoimi umiejętnościami technicznymi w życiu codziennym. Pomysły i porady Twoje w sprawach nierozwiązywalnych technicznie pozostaną w naszej pamięci drogi Przyjacielu. Żegnamy Cię i ubolewamy, że już razem nie będziemy mogli usiąść przy wspólnej kawie i spędzić czas na rozważaniach o życiu i działalności GOPR-u.

No Comment.

Reklama

Partnerzy