Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Stabilizacja osuwiska na ul. Zakopiańskiej

Dnia: wtorek 24 października 2023, Autor: Redaktor

PKP rozpoczęły prace nad stabilizacją muru i skarpy pod ulicą Zakopiańską w Rabce-Zdroju, która od roku jest zamknięta z powodu powiększającego się pęknięcia w jezdni wywołanego osuwiskiem.

Robotnicy montują w murze nad torami mikropale, których zadaniem jest umocnienie terenu pod drogą i zabezpieczenie go przed dalszym osuwaniem się. Z kolei samorząd rozpoczął prace nad projektem zabezpieczenia drogi, ale przede wszystkim budynków położonych nad drogą. Państwowy Instytut Geologiczny zaakceptował przygotowane przez gminę dokumenty związane z pracami geologicznymi, zabezpieczenia budynków i odbudowy drogi.

Zespół Osuwiskowy przy Wojewodzie zatwierdził ostatecznie przygotowaną przez gminę dokumentację, dzięki której gmina ma wykonać stabilizację drogi i zabezpieczyć znajdujące się powyżej budynki. Palowanie w chodniku wykonane przez gminę to (112 pali) o długości od 12 do 18 m i średnicy 60 cm, co daje łącznie 1680 m. Dodatkowo jeszcze gmina ma wykonać 76 mikropali o łącznej długości 1035 m.

gmina.rabka.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy