Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Stadion Miejski w Nowym Targu doczeka się modernizacji!

Dnia: poniedziałek 20 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji otrzymało dofinansowanie w kwocie 2 109 900 zł w ramach programu Ministra Sportu i Turystyki “Sportowa Polska 2022”

Znaczna część tej kwoty zostanie przekazana na modernizację Stadionu Miejskiego o co wnioskował do władz miasta jakiś czas temu Nowotarski Klub Piłkarski Podhale, który jest głównym użytkownikiem tego obiektu.

– Najistotniejszym elementem projektu jest wymiana sztucznej nawierzchni. Przewidziano również modernizację tablicy wyników oraz dostawę i montaż mikro-instalacji fotowoltaicznej o mocy 50kWp – informuje dyrektor MCSiR Krzysztof Łapsa.

W ramach pozyskanych środków zmodernizowane zostaną także inne sportowe obiekty na terenie miasta.

Przewidziano także zamontowanie nawierzchni ze sztucznej trawy na boisku do piłki nożnej przy Hali Gorce. Dodatkowo na tym obiekcie chcemy dokonać modernizacji oświetlenia boiska piłkarskiego i kortów na system LED oraz dostawę i montaż mikro-instalacji fotowoltaicznej o mocy 50kWp. Przewidujemy także roboty remontowe w Miejskiej Hali Lodowej w postaci modernizacja oświetlenia meczowego hali lodowej na system LED, modernizacji tablicy wyników oraz remont szatni “piłkarskiej” oraz zakup nowej rolby do pielęgnacji i czyszczenia tafli lodowej. Dodatkowo w Pływalni Miejskiej chcemy wykonać kolejny etap modernizacji oświetlenia w zakresie pomieszczeń użytkowych pływalni na system LED oraz modernizację systemu przepływu wody technologicznej w zakresie wymiany pomp technologicznych na energooszczędne – zaznacza Łapsa.

Wartość całego projektu to ponad 5.6 mln zł. Biorąc kwotę dofinansowania, wkład własny miasta Nowy Targ będzie wynosił ponad 4 mln zł.

Realizację projektu zgodnie z planowaną umową z Ministerstwem przewidziano na lata 2023/2024.

No Comment.

Reklama

Partnerzy