Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Starostwo powiatowe w Nowym Targu bardziej wirtualne

Dnia: czwartek 15 czerwca 2023, Autor: Maciej Zubek

W starostwie nowotarskim odbyła się konferencja prasowa na temat zakończenia i wdrożenia projektu „Integracja i digitalizacja zasobów z zakresu administracji powiatowej i drogownictwa wraz z udostępnieniem e-usług w Powiecie Nowotarskim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Praca nad projektem trwała od 2019 roku, a jego całkowita wartość wyniosła ponad 3,5 mln zł. Kwota dofinansowania to ponad 2,7 mln zł.

– To było bardzo duże wzywanie, które w dużej mierze zrealizowaliśmy własnymi siłami, jeżeli chodzi o kwestie pracownicze – podkreślał starosta Krzysztof Faber.

Na czele projektu stał Radosław Jastrzębski, główny specjalista ds. systemów informatycznych w starostwie powiatowym.

– W ramach tego projektu zrealizowanych zostało wiele elementów. Największą jego częścią była rozbudowa geoportalu nowotarskiego. Jest to w dużej mierze kontynuacja tego do czego dążymy od dłuższego czasu, czyli żeby wszystkie jednostki nam podległe realizowały zadania w oparciu o jeden centralny system aplikacji.. W ten sposób staramy się stworzyć rozwiązania, które będą przyśpieszały i ułatwiały podejmowanie przez naszych pracowników decyzji administracyjnych – podkreślił Jastrzębski.

W ramach rozbudowy geoportalu założono m.in na nowo ewidencje dróg i obiektów mostowych, wraz z ewidencją fotograficzną, która pozwala na bardzo dokładny pomiar zarówno kilometrażu drogi jak i elementów z nią związanych.

Kolejnym elementem projektu była integracja z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego i dostęp do informacji w prowadzonych sprawach.

Projektem objęty został też m.in. Wydział Budowalno-Architektoniczny i w tym celu stworzony został system wspierania usługi procesu budowlanego.

Jak podkreślił Jastrzębski wdrożenie projektu pozowali na zwiększenie wydajności pracowników poszczególnych jednostek podlegających staroście.

– Wedle ostatniego raportu ilość spraw realizowanych przez naszych pracowników – i to tylko tych związanych z bezpośrednią obsługą klienta – wzrosła w ostatnich latach o 30 procent – zaznaczył Jastrzębski, który poinformował, że geportal systematycznie będzie rozbudowywany o nowe usługi – Staramy się aby nasz urząd właśnie przez tego typu projekty był dostępny cyfrowo przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu – dodał.

Zakres pracy jaką włożono w realizację projektu
i stworzenie geoportalu najlepiej obrazuje fakt, że na terenie starostwa powiatowego znajduje się aż 800 tysięcy działek ewidencyjnych.

– Jak pokazuje życie, ale też powoli wymusza prawo, dokumentacja elektroniczna staje się nieodzownym elementem funkcjonowania urzędów i instytucji państwowych – podkreślił Faber.

No Comment.

Reklama

Partnerzy