Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Strażackie wydarzenia w regionie: poświęcenie pojazdów i 100-lecie OSP Rdzawka

Dnia: niedziela 24 września 2023, Autor: Redaktor

Dzisiaj ważny dzień dla OSP z naszego regionu. 100-lecie obchodzi Ochotnicza Straż Pożarna w Rdzawce, w Białce Tatrzańskiej oraz Orawce odbyło się poświęcenie i przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych obu jednostkom. W wydarzeniach biorą udział prezes zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edward Siarka, lokalni samorządowcy, strażacy oraz mieszkańcy.

100-lecie OSP Rdzawka

Uroczystości 100-lecia powstania OSP Rdzawka rozpoczęły się od zbiórki sztandarów i orkiestry na parkingu przed remizą OSP w Rdzawce. Następnie o 12 odbyła się Msza Święta w Kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Rdzawce. Obchody 100-lecia nadal trwają. O 17 zapraszamy na występ zespołu “Ogórki”.

Jubileusz OSP w Rdzawce jest wyjątkowym wydarzeniem dla mieszkańców miejscowości.

W ciągu stu lat OSP Rdzawka stała się nie tylko strażą pożarną, ale także sercem i duszą tutejszej społeczności. To sto lat heroicznej służby, poświęcenia i współpracy. Niech te lata przeszłości staną się inspiracją do kolejnych stu lat strażackiej pasji i oddania – powiedział prezes zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edward Siarka.

Poświęcenie samochodów ratowniczo-gaśniczych w Orawce i Białce Tatrzańskiej

OSP Orawka zyskała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Dzisiaj odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodu jednostce. Z kolei w Białce Tatrzańskiej poświecono 3 pojazdy ratownicze.

OSP to istotna część społeczeństwa, która nieustannie pracuje na rzecz ochrony życia i mienia mieszkańców lokalnych społeczności. OSP z naszego regionu mogą liczyć na regularne wsparcie ze strony rządowej. W tym roku środki na nowe wozy trafiły do jednostek z powiatów nowotarskiego, limanowskiego i tatrzańskiego. 4 jednostki OSP z powiatu nowotarskiego otrzymały dofinansowanie równe 4,1 mln zł!

W ostatnim czasie informowaliśmy o wsparciu jednostek OSP z Czarnego Dunajca i Podsarnia. OSP w Podsarniu otrzymała dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie do OSP w Czarnym Dunajcu trafiło 9 216 zł na zakup ratowniczego sprzętu hydraulicznego.

Piotr 24.09.2023
| |

Czy to jest portal informacyjny regionu?? Czy Tuba propagandowa Posła Edwarda Siarki???

Reklama

Partnerzy