Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

SURVIVAL w Teatrze Plejada już dzisiaj!

Dnia: piątek 25 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Dzisiaj o godzinie 19 w Teatrze Plejada w Nowym Targu odbędzie się spektakl reżyserii Piotra Męderaka, przedstawiający sztukę przetrwania we współczesnym świecie. 

Opis: Dwoje znudzonych, obcych ludzi zaczyna między sobą niebezpieczną grę, w której stawką jest – życie. Sztuka o rozpaczliwej chęci zagłuszenia pustki życia i tęsknocie za prawdziwą bliskością z drugim człowiekiem. Motto: Wiele przypadków zachorowań na AIDS to tzw. łowcy wirusa. Ludzie ci świadomie zarazili się wirusem HIV po to, by przeżyć dreszcz śmiertelnego ryzyka.

Scenariusz: Anna Burzyńska
Reżyseria: Piotr Męderak
Scenografia: Piotr MęderakObsada: Urszula Tylek, Piotr MęderakCzas: 1,5 godzinyTeatr PlejadaNowy Targ, 2022.03.25, godz. 19.00

„SURVIVAL – SZTUKA PRZETRWANIA! Sztuka przetrwania we  współczesnym świecie, który zamiast przyjaźni i miłości proponuje szybkie ekstremalne doznanie pozostawiające po sobie zamiast spełnienia-pustkę. W  świecie  gdzie tak łatwo nawiązać  kontakt a tak trudno poznać człowieka! Na kameralnej, przytulnej scenie Teatru Plejada 80 minut nie ugrzecznionego dialogu  między  kobietą i mężczyzną – ludźmi, którzy szukają niepowtarzalnych przeżyć uświadomi Ci, że HIV czyha również na Ciebie! Może być Twoim udziałem – mimo, że nie dałeś na to zgody! Szybki seks z przygodnie poznanym człowiekiem i całym dobytkiem jego poprzednich partnerów. Bez zobowiązań…a co potem? Jak zareagujesz gdy dowiesz się, że możesz “wyjść na plus”? Realistyczna gra aktorów, mocne słowa sprawiają, że publiczność wybucha niepohamowanym śmiechem przerywanym ciszą , w której usłyszysz zabłąkanego na sali komara… Ten spektakl to kubeł wody na rozgrzane umysły nastolatków i chwile refleksji dla dorosłych. Tym, którzy jeszcze nie przeszli seksualnej inicjacji zastąpi lekcję wychowawczą a pozostałych zmusi do bilansu dotychczasowego życia. Idź, zobacz i oceń – czy jesteś w  stanie przetrwać w tym świecie.”- sztukę opisuję Ewa  B.- stały widz Teatru Plejada.

Karolina Łaciak

No Comment.

Reklama

Partnerzy