Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Światowy Dzień Seniora – seniorzy z Lipnicy wyjazdowo w kinie

Dnia: poniedziałek 20 listopada 2023, Autor: Redaktor

Światowy Dzień Seniora, obchodzony corocznie 14 listopada został ustanowiony w celu uhonorowania i docenienia wkładu osób starszych w społeczeństwo. To moment refleksji nad ich doświadczeniem, mądrością i aktywnością.

Seniorzy pełnią istotną rolę w społeczeństwie. Ich doświadczenie i mądrość są nieocenione, a dzięki nim młodsze pokolenia mogą czerpać z bogactwa przekazywanej wiedzy.

W ramach Światowego Dnia Seniora Klub Seniora z Lipnicy Wielkiej, działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipnicy Wielkiej udał się do Kina Śnieżka w Rabce-Zdroju na film „Uwierz w Mikołaja”. Film rozweselił i wzruszył do łez. Następnie seniorzy zostali zaproszeni na obiad.

Miłym akcentem była również obecność towarzyszenie seniorom w tym dniu przez Pana Wójta Gminy Lipnica Wielka Mateusza Lichosyta. To było podkreślenie wagi tego dnia przez fakt, że Wójt był dla seniorów na „Ich wyłączność”.

Wyjazd był możliwy dzięki projektowi Stowarzyszenia Lipnica Wielka na Orawie „Miejsca przyjazne seniorom w Lipnicy Wielkiej na Orawie” w ramach programu Aktywny Senior zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

mieszkancy.lipnicawielka.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy