Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Święto Borówki w skansenie w Zubrzycy Górnej po raz 21!

Dnia: piątek 21 lipca 2023, Autor: Anna Zubek

Ostatnia niedziela lipca to od wielu lat dzień, w którym Mieszkańcy i Goście przebywający na Orawie spotykają się w zubrzyckim skansenie na Święcie Borówki. 

Jest to największa, cykliczna impreza plenerowa o charakterze folklorystycznym odbywająca się w orawski muzeum na wolnym powietrzu. Towarzyszą jej pokazy warsztatowe różnych zajęć gospodarskich, degustacje dań regionalnych, występy teatralne i inscenizacje, taniec i muzyka, swoje wyroby prezentują twórcy ludowi z regionu Orawy i nie tylko. Stoiska mają także BgPN, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Nowy Targ oraz rozmaite stowarzyszenia z Podtatrza, swój udział zapowiedziało aż 7 kół gospodyń wiejskich, nie zabraknie więc niczego ani dla ciała, ani dla ducha. 

Ponadto w trakcie imprezy otwarte zostaną trzy wystawy czasowe: „Cztery siostry” (przygotowana przez Babiogórski Park Narodowy), wystawa rzeźby Józefa Wrony oraz wystawa poświęcona twórczości Moniki Tlałki. 

Odbędzie się także coroczny konkurs wiedzy o Orawie i muzeum, zaś dla spragnionych nieco spokojniejszych tonów i poszukujących chwili oddechu wśród gwaru, w kościele MB Śnieżnej w skansenie odbędzie się koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej.

????????????????????????????????????

W tym roku w związku z obchodami 100-lecia Lasów Państwowych oraz 100. Rocznicą powstania Ochotniczych Straży Pożarnych w Zubrzycy Dolnej i Górnej

muzeum wraz partnerami z przygotowało też rozmaite dodatkowe pokazy, konkursy i inne atrakcje.

21. Święto Borówki w Muzeum – Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej – start 30 lipca, od godz. 11.30.

Szczegółowy program można znaleźć na www.orawa.eu

Zachęcamy także do śledzenia muzeum w mediach społecznościowych: https://www.instagram.com/orawaskansen/ oraz https://www.facebook.com/OrawaSkansenOfficial

Patronem medialnym wydarzenia jest także nasza redakcja. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy