Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Święto kobiecego futbolu w Szaflarach

Dnia: niedziela 10 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

W hali sportowo-widowiskowej w Szaflarach rozegrano ostatni w tym roku turniej z cyklu “Serce Podhala Cup” organizowany przez AP Szaflary w ramach zadania publicznego “Organizacja turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży- Serce Podhala Cup”.

W dniu turnieju stawił się komplet 8 zespołów, które przez kilka godzin rywalizowały o tytuł tej najlepszej. Najpierw kluby zostały podzielone na grupy, z których zespoły w zależności od zdobytego miejsca awansowały do fazy pucharowej grając o miejsca 1-4 lub 5-8 w generalnej klasyfikacji.

Drużyna Akademii pewnie przebrnęła przez fazę grupową, dwukrotnie wygrywając i raz przegrywając. W pierwszym spotkaniu doszło do “derbów Podhala”, gdyż nasz zespół mierzył się z KS Rysy Bukowina Tatrzańska, w wyrównanym starciu górą wyszedł gospodarz turnieju, decydującą bramkę strzeliła Ogorzały. Drugi mecz z Limanovią Limanowa trwał również w napięciu do ostatniej minuty, tym razem zwycięsko wyszły rywalki pokonując Szaflarzanki 2:1. W decydującym meczu o wyjście z grupy z miejsca 1 lub 2 podejmujemy Skalnik Trzemieśnia. Triumf 3:1 po bramkach Ogorzały(2) i Bobak N. daje Akademii 2 miejsce w grupie i grę w półfinale.

Półfinał rozegrany zostaje przeciwko drużynie z 1 miejsca z grupy B, a zajął je Lubomir Wiśniowa. Po raz kolejny spotkanie jest bardzo wyrównane, a niemoc strzelecka po stronie zawodniczek z Szaflar plus nieuważność w defensywie sprawia, że to piłkarki Wiśniowej awansują do wielkiego finału. W meczu o 3 miejsce stajemy naprzeciw grupowego rywala Limanovii. Impas strzelecki z obydwu stron sprawia, iż mecz kończy się remisem 0:0 i serią rzutów karnych w celu wyłonienia zwycięzcy. Ostatecznie po wielu strzałach i bramkarskich interwencjach wynik 6:5 dla AP Szaflary.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  1. Lubomir Wiśniowa
  2. MKS Puszcza Niepołomice
  3. AP Szaflary
  4. Limanovia Limanowa
  5. KS Rysy Bukowina Tatrzańska
  6. Wierzbowianka Wierzbno
  7. Limanovia Limanowa II
  8. Skalnik Trzemieśnia

Wszystkie wyniki z turnieju dostępne na stronie:

https://www.tournify.pl/live/sercepodhala2023/standings


SKŁAD AP SZAFLARY: Styrczula(br) – Arendarczyk, Gacek, Plewa, Mrożek, Bobak N., Bobak Z., Koper, Rzadkosz, Kuruc, Ogorzały(c), Chorąży

***************************************************

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Szaflary na rok 2023 w ramach zadania publicznego “Organizacja turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży- Serce Podhala Cup”

mat. prasowy

fot. @Budzyk.com

No Comment.

Reklama

Partnerzy