Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 2 w Nowym Targu

Dnia: sobota 11 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

W Przedszkolu nr 2 obchodzono szczególny dzień jakim jest nasze Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia do przedszkola dzieci przyszły ubrane w odświętnych strojach, a sale i korytarze wypełnione były dekoracjami w narodowych barwach.

Przedszkolaki z grupy ” Biedronki” przygotowały z tej okazji Uroczystość patriotyczną, na którą przybyli liczni goście. Dzieci zaprezentowały się nie tylko dla grona pedagogicznego i swoich kolegów i koleżanek, ale miały okazję wystąpić również dla swoich rodziców.  Recytowane wiersze dotyczyły nie tylko symboli narodowych tj. flaga, hymn, czy godło, ale również odnosiły się do poszanowania historii naszej Polski i traktowania siebie nawzajem jak rodziny. Dzieci wykonały taniec z pomponami w barwach narodowych do utworu „ Symbole narodowe”, a także śpiewały i grały na instrumentach przy piosence „ Jaki piękny kraj”. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Tego dnia przedszkolaki wzięły również udział w akcji ,,Szkoła do hymnu“. Wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielkami zgromadziły się wspólnie w jednej z sal. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób przyłączyliśmy się do placówek oświatowych z całej Polski, które biorąc udział w akcji uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Dzięki takim akcjom przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. 

źródło: Przedszkole nr 2 w ZSP nr 1 w Nowym Targu

No Comment.

Reklama

Partnerzy