Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Święty Mikołaj na Oddziale Pediatrycznym nowotarskiego szpitala.

Dnia: niedziela 10 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Niezwykły dzień dla małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. W dniu 6 grudnia jak tradycja każe dzieci odwiedził sam Święty Mikołaj ze swoją świtą i oczywiście masą prezentów.

Dodatkowo o świąteczny klimat spotkania zadbała sama Natalia Niemen, która wraz z pacjentami, ich rodzicami i personelem oddziału śpiewała świąteczne kolędy. Ale nie tylko, był też czas na rozmowy znanej wokalistki z dziećmi, wspólne zdjęcia, a nawet spontaniczne występy obdarowanych prezentami przez Świętego Mikołaja maluchów. Był to więc wyjątkowy dzień dla dzieci z Oddziału Pediatrycznego, które na pewno zapamiętają na długo wizytę wyjątkowych gości i niepowtarzalną atmosferę mimo miejsca, w którym na co dzień priorytetem jest pokonanie choroby i wspólna walka o zdrowie.

Odwiedziny Świętego Mikołaja, aniołków i elfów oraz znanej wokalistki Natalii Niemien były dla dzieci z Oddziału Pediatrycznego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu prawdziwą niespodzianką. Wszystko bowiem przygotowywano w całkowitej tajemnicy, aby małym pacjentom w wyjątkowy sposób umilić pobyt i leczenie w szpitalu. Sama wizyta jak i dodatkowe atrakcje były więc dla dzieci tym bardziej miłe, że nawet w szpitalu pamiętał o nich Święty Mikołaj, który przyniósł im wspaniałe prezenty. – Dla mojego synka było to niezwykłe przeżycie nie spodziewał się takich atrakcji podczas leczenia – nie ukrywa mama jednego z małych pacjentów. – Pytał wcześniej o to czy odwiedzi go Święty Mikołaj i tłumaczyłam mu, że musi poczekać aż po wyjściu ze szpitala wróci do domu. A tu taka ogromna, wspaniała niespodzianka, która sprawiła dzieciom tyle radości, a nam rodzicom wzruszenia. Ten dzień był na Oddziale Pediatrycznym wyjątkowy i dał nam przedsmak świąt i chwilę wytchnienia. Oczywiście wszyscy skupiamy się tutaj na zdrowiu naszych maluchów, zarówno my matki, jak i cały personel medyczny, ale te chwile, wspólne kolędowanie, spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem i wspaniałe prezenty będziemy chyba wszyscy pamiętać bardzo długo. Chcę tutaj podziękować organizatorom tej niespodzianki, która była czymś niesamowitym.

Dzieci oczywiście były stremowane wizytą tak ważnego gościa, ale lody szybko zostały przełamane i spędziliśmy wspólnie czas. Zresztą mali pacjenci Oddziału nowotarskiego szpitala mocno przeżyli nie tylko wizytę Świętego Mikołaja i jego świty, ale i wspólne kolędowanie. I wzruszenie było widać nie tylko u odwiedzanych, ale i samych gościach. – Jestem niezwykle przejęta, sama jestem mamą trójki dzieci, z których najmłodsze ma 6 lat – mówi Natalia Niemien znana wokalistka gość specjalny Mikołajek na Oddziale Pediatrycznym. – Sama w związku z chorobą genetyczną mojej córki często wraz z nią jestem na leczeniu szpitalnym. I można powiedzieć, że to dla mnie chleb powszedni, ale nic bardziej mylnego. Widok małych pacjentów, dzielności ich mam i całego personelu medycznego to niesamowite przeżycie.

Cała wizyta, to wydarzenie i spotkanie z tymi niesamowitymi ludźmi dała mi mnóstwo energii i chcę ze swojej strony podziękować za zaproszenie mnie do nowotarskiego szpitala. Człowiek potrzebuje człowieka – każdy z nas ma jakieś potrzeby, luki i zmartwienia, ale mimo to możemy sobie nawzajem naprawdę dużo dawać, chodzi tutaj nawet o małe gesty, która dla innych znaczą tak wiele. To nie jest tak, że przyjechała pani Natalia z Warszawy i coś dała, wręcz przeciwnie to wszyscy ci ludzie tutaj dali mi coś bezcennego. Będę wracać z Nowego Targu cała rozkwiecona i z wielką radością w sercu. Trzeba zresztą przyznać, że bezpośredniość artystki i podejście do dzieci spowodowały, że bardzo szybko maluchy nawiązały znakomity kontakt z wokalistką. Byli i tacy śmiałkowie, którzy sami zaprezentowali swoje wersje świątecznych kolęd, a występ przed tak dużym gremium na pewno nie był łatwym zadaniem.

– W takim wyjątkowym dniu każde dziecko czeka na prezent – przypomina Beata Bernatek psycholog i psychoterapeuta. – I wizyta Świętego Mikołaja z prezentami, wspólne śpiewanie kolęd to dla małych pacjentów wyjątkowe wydarzenie. Te chwile na pewno osłodziły im pobyt i sama widziałam uśmiechy, które pojawiły się na ich twarzach. To bardzo ważne, aby w ten sposób umilać czas dzieciom zmuszonym chorobą do spędzenia dnia Świętego Mikołaja na oddziale szpitalnym. Pomysł znakomity, który maluchy zapamiętają naprawdę długo.

No Comment.

Reklama

Partnerzy