Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

„Sylwester Marzeń” ponowie w Zakopanem

Dnia: środa 23 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Od 2016 roku Zakopane kojarzy się z miastem, w którym co roku tysiące osób bawi się na imprezie sylwestrowej. Na Równi Krupowej w Zakopanem Telewizja Polska organizuje sylwestra, na którego zaprasza artystów z całego świata.

Od pewnego czasu w mediach krążyły informacje, że po zwolnieniu z funkcji prezesa TVP Jacka Kurskiego, w tym roku sylwester się nie odbędzie. Wątpliwości rozwiał wspólny komunikat Urząd Miasta Zakopane oraz Telewizja Polska.

Sylwester Marzeń” odbędzie się i w tym roku. Impreza odbędzie się na górnej Równi Krupowej. Nie mamy jeszcze informacji kto w tym roku wystąpi na scenie. Pewne jest to, że Telewizja Polska oraz przedstawiciele władz Zakopanego szykują masę atrakcji dla widzów.

W odrębnym komunikacie umieszczonym na stronie internetowej zakopiańskiego Urzędu Miasta czytamy:

Zwłaszcza w obecnym trudnym czasie Miasto musi dbać o turystykę i tworzyć pozytywne impulsy do jej dalszego funkcjonowania i rozwoju, tak aby wszyscy zakopiańczycy związani z tą branżą mogli przetrwać na rynku mimo niesprzyjających okoliczności. Stąd też wszystkie wydarzenia w Zakopanem organizowane są z myślą o budowaniu jak najciekawszej oferty i najskuteczniejszej promocji, która z kolei sprzyja rozwojowi turystyki, a także samego Miasta we wszystkich pozostałych obszarach. Z takiego punktu widzenia bardzo istotne są duże plenerowe wydarzenia organizowane na Równi Krupowej, takie jak Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Europejskie Targi Produktów Regionalnych, akcja Czyste Tatry, a wśród nich także Sylwester Marzeń z Dwójką. Jak co roku 31 grudnia Miasto zorganizuje także Koncert Sylwestrowy, podczas którego z repertuarem klasycznym wystąpi Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna. Tradycyjnie to właśnie wydarzenie, połączone ze złożeniem noworocznych życzeń przez Burmistrza Miasta Zakopane, rozpoczyna Sylwester w Zakopanem. Chcemy podkreślić, że Miasto Zakopane jest zadowolone z rozmów z Telewizją Polską dotyczących organizacji zbliżającej się wspaniałej imprezy, jaką jest Sylwester Marzeń z Dwójką, a także szerszej współpracy, w ramach której przez cały rok Zakopane gości w wielu programach przekazujących informacje o naszych największych wydarzeniach. Jest to dla nas bardzo cenny walor informacyjny i promocyjny. Ze strony Miasta wkładem w organizację Sylwestra Marzeń z Dwójką jest udostępnienie majątku i terenów gminnych, m.in. Równi Krupowej.

No Comment.

Reklama

Partnerzy