Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Szczegóły potrącenia dziecka w Poroninie

Dnia: czwartek 20 stycznia 2022, Autor: Aneta Opyd

W środę (19.01) w Poroninie ok. 19.30 doszło do groźnego zdarzenia z udziałem pieszego. Kierowca samochodu osobowego potrącił dziecko, które nagle wbiegło na jezdnię. Poszkodowany 5-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Prokocimiu. Kierowca i rodzice byli trzeźwi.

Tuż po godzinie 19.30, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Tatrzańskiej w Poroninie doszło do potrącenia małego chłopca. Według wstępnych ustaleń dziecko szło z mamą chodnikiem od strony jezdni nietrzymane, za rączkę po czym nagle wbiegło na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. 

Pomimo próby ominięcia dziecka przez mężczyznę z powiatu tatrzańskiego, kierującego samochodem niestety doszło do potrącenia. Na miejsce szybko dotarły służby ratownicze oraz policjanci zakopiańskiej drogówki. 

Poszkodowanego 5-latka z powiatu radomskiego zaopatrzono i przetransportowano do zakopiańskiego szpitala, skąd śmigłowcem został przewieziony do szpitala w Prokocimiu. 

Na miejscu pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki i śledczy, którzy w prowadzonym teraz dochodzeniu będą ustalać dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Kierowca samochodu osobowego i rodzice byli trzeźwi. W nocy dotarła do policjantów informacja, że obrażenia jakich doznało dziecko są powierzchowne. 

Źródło: KPP w Zakopanem / oprac. AO

No Comment.

Reklama

Partnerzy