Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Sześć medali karateków Yokuzuny na Mistrzostwach Makroregionu Południe

Dnia: wtorek 28 lutego 2023, Autor: Maciej Zubek

W rozegranych w Miejskiej Hali Sportowej w Przeworsku 39 Mistrzostwach Makroregionu Południowego udział wzięło 234 zawodników z 31 klubów sportowych Kyokushin.

Nowotarski Klub Yokozuna reprezentowało 5 zawodników: Kinga Zając, Jan Kamiński, Franciszek Kamiński, Jan Gwiżdż, Mariusz Pudzisz . Zarówno Jan jak i jego brat Franciszek zdeklasowali swoich rywali w konkurencji kata młodzików i juniorów młodszych zdobywając pierwsze miejsca. Frankowi również niewiele brakło aby tryumfować w konkurencji kumite, w której dwie walki wygrał zdobywając ippon, niestety niewielka kontuzja przeszkodziła w osiągnięciu najwyższego podium i ostatecznie zajął 2 miejsce.

Z kolei Ja w konkurencji kumite młodzików zajął 3 miejsce . Pozostali zawodnicy również pozytywnie zaprezentowali swoje umiejętności: Jan Gwiżdż zajął 3 miejsce w kumite juniorów, Mariusz Pudzisz 3 miejsce w kategorii kumite seniorów, natomiast Kinga Zając która wystartowała w konkurencji kata i decyzja sędziów nie zdołała awansować do finałów.

No Comment.

Reklama

Partnerzy