Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Szkoła Podstawowa w Waksmundzie zbiera fundusze na zestaw AED – ratujący życie projekt SerceBije

Dnia: środa 26 lutego 2025, Autor: Maciej Zubek

Szkoła Podstawowa w Waksmundzie uruchomiła zbiórkę na platformie Zrzutka.pl w ramach programu SerceBije, by poprawić poziom bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli oraz lokalnej społeczności. Celem inicjatywy jest zakup defibrylatora AED oraz niezbędnego wyposażenia, które pozwoli szybko i skutecznie udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Dlaczego to tak ważne?

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) może przytrafić się każdej osobie, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. W takich sytuacjach szybkie działanie jest kluczowe – użycie defibrylatora AED może zwiększyć szansę na przeżycie nawet o 70%! Szkoła w Waksmundzie pragnie stworzyć miejsce, gdzie pierwsza pomoc będzie dostępna przez całą dobę, nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale również dla mieszkańców całej okolicy.

Na co zbierane są fundusze?

Celem zbiórki jest zakup kompleksowego zestawu AED, który obejmuje:

  • Defibrylator AED Philips FRx w torbie Standard – niezawodne urządzenie ratujące życie.
  • Klucz pediatryczny Philips FRx – zapewniający bezpieczne użycie AED u dzieci.
  • TRAUMAKIT Mini Apteczka Modułowa 4 KRZO – zawierająca najważniejsze elementy pierwszej pomocy.
  • Kapsuła ROTAID z alarmem – zabezpieczająca i zapewniająca dostęp do defibrylatora.
  • Tablice informacyjne AED – ułatwiające lokalizację urządzenia.
  • Dostęp do e-learningu dla 50 osób – szkolenie online z pierwszej pomocy.
  • Film instruktażowy „Jak użyć AED” – dostępny dla całej społeczności.
  • 200 zakładek z instrukcją pierwszej pomocy – praktyczne materiały edukacyjne.

Jak możesz pomóc?

Każda wpłacona złotówka zbliża szkołę do realizacji celu. Wsparcie finansowe może być kluczowe w zakupie niezbędnego sprzętu, który przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w regionie. To inwestycja w zdrowie i życie wielu osób.

Dlaczego warto wesprzeć tę inicjatywę?

Program SerceBije to inicjatywa, która sprawia, że coraz więcej placówek edukacyjnych staje się miejscem gotowym do niesienia pomocy w nagłych sytuacjach. Szkoła Podstawowa w Waksmundzie pragnie dołączyć do tego grona i zapewnić dostęp do pierwszej pomocy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Każdy może przyczynić się do realizacji tej ważnej inicjatywy, wspierając zbiórkę na Zrzutka.pl.

https://zrzutka.pl/u3vsgs?fbclid=IwY2xjawIsH1hleHRuA2FlbQIxMQABHV43BRBtdffO_Tu2n9j5y7SyJyKLpQyU9JB4FmQVuCDFWZM7KBSbpj3R3w_aem_s0dWdxXOyIJ41LxHV6MCGw

No Comment.

Reklama

Partnerzy