Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Szkoła w Zębie przygotowała wyjątkowy turniej.

Dnia: czwartek 9 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Poronin: Suchego, Nowego Bystrego, Poronina, Stasikówki, Zębu i Murzasichla. Zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Anita Żegleń – wójt Gminy Poronin, Piotr Malinowski – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie, i Paweł Para – skarbnik Urzędu Gminy w Poroninie.

 Zawodnicy musieli zmierzyć się w konkurencjach sprawnościowych i z wiedzy ogólnej. Były pytania z różnych dziedzin, z zakresu fizyki, matematyki, języka polskiego i innych przedmiotów. Rywalizacji towarzyszyły ogromne emocje, ale przede wszystkim dobra zabawa. Uczniowie do końca zaciekle walczyli o każdy punkt.

  I Międzyszkolny Turniej Wiedzy i Umiejętności „Alfa i Omega” wygrała szkoła z Poronina. Na drugim miejscu był Ząb, a na trzecim Nowe Bystre.

– Cieszę się, że udało się zorganizować turniej. Mam nadzieję, że będziecie rywalizować, ale przy tym świetnie się bawić, bo taka jest idea tego wydarzenia. Pamiętajcie o zasadach fair plany, o bezpieczeństwie – zwracał się do uczniów dyrektor Piotr Malinowski.

  Wójt Anita Żegleń podkreśliła, że turniej łączył różne umiejętności – sportowe, artystyczne i wiedzę. Był połączony z zabawą i ze szczyptą adrenaliny. Sędziowie czuwali nad jego właściwym przebiegiem.

– Bardzo mi się podoba kompletność konkursu. Bardzo nam zależy na zrównoważonym rozwoju. Dziecko, przychodząc do szkoły, ma się dowiadywać, że w czymś jest dobre. Chodzi o to, aby mierzyć się w różnych obszarach i to pokazuje uczniowi, w czym jest najlepszy – mówiła wójt Anita Żegleń. – Forma konkursu była atrakcyjna. Uczniowie mają bardzo fachową wiedzę z zakresu matematyki, języka polskiego. To jest naprawę budujące, że wiele osób potrafiło tak wyczerpująco i kreatywnie odpowiadać. Turniej nawiązywał do starych teleturniejów, w których trzeba było wykazać się bardzo szeroką wiedzą. Chcemy pokazać uczniom, że warto się uczyć wszystkiego – skomentowała.

Piotr Malinowski ogłosił na koniec, że turniej stanie się cyklicznym wydarzeniem. Kolejna edycja odbędzie się za rok – 2 czerwca. Organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie, a patronat honorowy objęła wójt Gminy Poronin Anita Żegleń.

Wyniki I Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy i Umiejętności „Alfa i Omega”

  1. SP Poronin
  2. SP Ząb
  3. SP Nowe Bystre
  4. SP Murzasichle
  5. SP Suche
  6. SP Stasikówka

No Comment.

Reklama

Partnerzy