Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Szpital w Nowym Targu ma nową ordynator oddziału ginekologii i położnictwa

Dnia: czwartek 24 sierpnia 2023, Autor: Redaktor

Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego, Marek Wierzba, przedstawił personelowi nowego kierownika oddziału ginekologiczno-położniczego. Jest nią dr Joanna Borzęcka-Klec, która rozpocznie pracę od 1 września. Decyzja ma związek zarówno ze zmianami organizacyjnymi na oddziale, ale także z uruchomieniem w mieście Instytutu Lekarskiego przy Podhalańskiej Uczelni.

Z początkiem października studenci kierunku lekarskiego, przyszli lekarze, zaczynają pierwszy rok studiów w nowotarskiej uczelni, w nowo powstałym Instytucie Lekarskim. Klinicznym zapleczem tego Instytutu będzie między innymi Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu. Zmiany organizacyjne w szpitalu zostały podporządkowane tej idei. Mają one w perspektywie kilku najbliższych lat przekształcić oddział w Klinikę Ginekologii i Położnictwa. Będzie to innowacyjna placówka medyczna, kształcąca przyszłych lekarzy.

Od dłuższego czasu przygotowujemy szpital do roli szpitala klinicznego. Wiemy najlepiej, że lekarzy i pielęgniarek brakuje, a wyszkolenie nowego specjalisty to długi proces. Chcemy dołożyć swoją cegiełkę i cieszę się, że do tego projektu dołączyła pani dr Joanna Borzęcka-Klec – podkreśla Marek Wierzba Dyrektor Szpitala w Nowym Targu.

Dr Joanna Borzęcka-Klec to rodowita nowotarżanka, absolwentka CMUJ w Krakowie, specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa z 15 letnim doświadczeniem. Wieloletni pracownik Katedry i Klinik Ginekologii i Położnictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pod kierunkiem prof. dr hab. med. Andrzeja Witka, następnie w Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa UJCM w Krakowie pod kierunkiem prof. dr hab. med. Antoniego Basty. Odbyła wiele staży i kursów doskonalących w różnych dziedzinach ginekologii i położnictwa, pogłębiając umiejętności w chirurgii endoskopowej, histeroskopii, a szczególnie dużo uwagi poświęca ginekologii dziecięcej. Nowa kierownik uzyskała rekomendacje Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa prof. dr hab. med. Huberta Hurasa.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu powołany został pełnomocnik – prof. dr hab. med. Łukasz Wicherek. Jego zadaniem jest przeprowadzenie restrukturyzacji oddziału ginekologii i położnictwa. Jak informowaliśmy wcześniej zmiany wprowadzane przez pełnomocnika mają spowodować zbliżenie lekarza do łóżka chorej, zwiększając podmiotowość pacjentki w procesie terapeutycznym, zapewniające jej poczucie godności, zwiększenie identyfikacji personelu ze szpitalem i zwiększenie roli lekarza prowadzącego w pracy oddziału czy też stopniowe wprowadzanie zasad pracy oddziału w systemie konsultanckim.

Nowa ordynator planuje zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo pacjentek, a jej priorytetem jest odbudowa zaufania mieszkanek regionu do nowotarskiej ginekologii i położnictwa.

mat. Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego

Kornel 24.08.2023
| |

Wstyd, ze pcha się tutaj. Na sciance a potem powinno być za ścianką zdjecie

Reklama

Partnerzy