Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Targi Cieśli i Ciesielskie Śpasy rozpoczęte

Dnia: piątek 18 sierpnia 2023, Autor: Emilia Gromczak

Do końca tygodnia warto wybrać się do Chochołowa, gdzie w czwartek na terenie Ośrodka Sportowego “Na Kamieńcu” rozpoczęły się IV Międzynarodowe Targi Cieśli oraz Ciesielskie Śpasy.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Krzysztof Faber – Starosta Nowotarski oraz Michał Góras Wizeprezes Polskiej Fundacji Narodowej, która jest partnerem wydarzenia. W wystawie bierze udział wielu producentów narzędzi, traków przewoźnych, producentów pokryć dachowych i przedstawiciele wielu innych branż związanych z przemysłem drzewnym i dekarskim.

Z bliska i na żywo można obejrzeć budowę góralskiego domu drewnianego, pokazy kowali, snycerów, rzeźbiarzy i wielu innych twórców ludowych. Na sobotę przewidziano punkt kulminacyjny czyli Mistrzostwa Cieśli i Msorzy, którzy będą prezentować swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością. Rozpocznie się konkursem msorzy o godz 11.00. A o 13 startują cieśle. Zapraszamy cieśli i msorzy do udziału w zawodach. Dla uczestników czekają cenne nagrody takie jak piły spalinowe, siekiery i dłuta kowalskie i wiele innych. W niedziele “rózdzka” czyli uroczyste zakończenie wydarzenia i wręczenie nagród uczestnikom mistrzostw.

Organizatorem jest Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz firma Blach – Bud z Chochołowa.

Ciesielskie Śpasy otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji oraz  Polskiej Fundacji Narodowej, która jest oficjalnym partnerem wydarzenia.
Sponsorem jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

mat.prasowe

No Comment.

Reklama

Partnerzy