Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Tatrzańscy policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie.

Dnia: środa 2 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Skutecznie udzielili pomocy mężczyźnie, który nagle zasłabł.

Tatrzańscy policjanci po raz kolejny udowodnili, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje w każdej chwili i w każdej sytuacji. Dzięki ich szybkiej, a co najważniejsze skutecznej interwencji, na czas udzielili pomocy mężczyźnie, który nagle zasłabł w pobliżu nowotarskiego szpitala.

Tatrzańscy policjanci z Zespołu Konwojowego realizowali dzisiaj przed południem czynności służbowe w pobliżu nowotarskiego szpitala. Przejeżdżając koło jednego z parkingów zauważyli leżącego koło samochodu mężczyznę. Okoliczności wskazywały, że stało się coś niepokojącego, mężczyzna mógł doznać ataku epilepsji. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania ratunkowe. Udrożnili drogi oddechowe, a następnie przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Gdy chory zaczął reagować i nawiązał kontakt z policjantami, ułożyli go w pozycji ustalonej bocznej bezpiecznej i okryli folią termiczną. Po chwili na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który zabrał chorego do pobliskiego szpitala. Tym razem pomoc przyszła na czas, lecz zanim policjanci zauważyli lezącego pod samochodem mężczyznę, przeszło koło niego parę osób, które niestety nie zareagowały w żaden sposób.

Nie lekceważmy takich sytuacji, jeżeli nie czujecie się państwo na siłach, aby osobiście pomoc choremu, nie zwlekajcie z wezwaniem pomocy. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112!

źródło: KPP Zakopane.

Nazwa 2.11.2022
| |
Reklama

Partnerzy