Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Tatrzański policjant ugasił palący się autokar na „zakopiance” (film)

Dnia: czwartek 9 maja 2024, Autor: Maciej Zubek

Wczoraj tj. 08.05.2024 roku tatrzańscy policjanci wykonujący obowiązki służbowe zmierzający radiowozem do Krakowa w rejonie miejscowości Stróża na drodze E-77 zauważyli stojący na poboczu autokar, z którego wydobywał się dym i płomienie z jego tylnej części.

Z uwagi na brak służb ratowniczych na miejscu zdarzenia policjanci podjęli decyzję o natychmiastowym zatrzymaniu się i udzieleniu pomocy z uwagi na możliwe zagrożenie życia i zdrowia osób mogących znajdować się wewnątrz autokaru. Radiowóz z włączonymi sygnałami uprzywilejowania zostawili tak aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia na drodze ekspresowej, a następnie przystąpili do gaszenia pożaru w autokarze. Okazało się, że w autokarze znajdował się jedynie kierowca. Policjantka, kierowała ruchem pojazdów, a policjant przystąpił do gaszenia pożaru w komorze silnika autokaru.

Dzięki sprawnemu działaniu policjanta, który na co dzień jest strażakiem ochotnikiem w Zakopanem oraz zaangażowaniu innych kierowców, którzy udostępniali kolejne gaśnice udało się stłumić ogień i ostatecznie ocalić autokar. Do czasu przybycia strażaków policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia tak aby nikt nie ucierpiał, a autokar ponownie się nie zapalił. Tym razem pomoc przyszła na czas, a policjant – strażak ochotnik pokazał, że podjęcie właściwych działań na czas może uratować czyjeś życie lub mienie.

KPP Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy