Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Tędy Droga! 

Dnia: czwartek 7 lipca 2022, Autor: Maciej Zubek

21 czerwca Gmina Czarny Dunajec podpisała umowę na modernizację dróg rolniczych. Jedną z nich jest droga „Koło Zaborskiego” we Wróblówce. Na ten moment trakt jest już gotowy i zgłoszony do odbioru.

Zakres prac obejmował kompleksowy remont nawierzchni, łącznie ze stabilizacją cementową podbudowy. Nowy asfalt położony jest na odcinku 420 metrów. Na tę inwestycję udało się pozyskać środki z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych- całkowity koszt przedsięwzięcia to 303 276,54 zł.

„ Dobry stan dróg rolniczych to wyraz troski o gospodarzy z naszej Gminy, którzy zasilają rynek produktów regionalnych i ekologicznych. Dodatkowo stanowią one ciekawe trasy dla rowerzystów i  spacerowiczów. Często można nimi dotrzeć do najbardziej malowniczych zakątków, również samochodem. Zależy mi na tym, aby sieć dróg rolniczych była dobrze utrzymana, bo jest to kolejna cegiełka budująca rozwój naszej Gminy!” – piszę o inwestycji Wójt Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski.

Naprawa drogi ma umożliwić komfortowy i bezpieczny dojazd do pól oraz zapewni alternatywne połączenie z drogą Czarny Dunajec – Nowy Targ. 

Tekst: K.Ł

Zdjęcia z filmu promującego: Gmina Czarny Dunajec

No Comment.

Reklama

Partnerzy