Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Telewizor 85 cali – który wybrać w 2023 roku?

Dnia: poniedziałek 23 stycznia 2023, Autor: Maciej Zubek

Jaki telewizor wybrać do salonu? Jeszcze niedawno obowiązywała zasada: czym większy, tym lepszy! Czy faktycznie jest ona aktualna?

Wiele osób, wymieniając sprzęt na nowszy, celuje w większe rozdzielczości. Ma to sens zwłaszcza w większych przestrzeniach, gdzie odległość od kanapy do telewizora jest spora. Większa przekątna to również świetny wybór dla miłośników transmisji sportowych i graczy, którym zależy na zanurzenie się w sam środek akcji i dokładne dostrzeżenie każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu. Nic więc dziwnego, że 85-calowe telewizory zyskują na popularności. Dlaczego warto postawić na taką przekątną i jaki model wybrać? Pora przyjrzeć się dostępnym opcjom!

Jak wybrać telewizor 85 cali?

Jeśli zależy nam na telewizorze o dużej przekątnej, musimy uważnie podejść do innych parametrów specyfikacji technicznej urządzenia, by wybrać sprzęt najlepiej dostosowany do naszych potrzeb.

Nie należy również ignorować zakładanego budżetu. Jak łatwo się domyślić, im większa przekątna, tym zwykle wyższa jest cena. Za telewizor 85-calowy zapłacimy powyżej 8000 zł przy maksymalnych budżetach przekraczających 30 000 zł! Te ostatnie to najbardziej zaawansowane technologicznie telewizory 8K, dopracowane pod każdym względem. By móc cieszyć się pełnią możliwości, jakie daje rozdzielczość 8K, telewizor 85-calowy będzie logicznym rozwiązaniem – jednak z wysokiej półki cenowej.

Wśród sprzętów z rozdzielczością 4K znajdziemy również kilka interesujących modeli dla wymagających użytkowników. Dobrze jednak być pewnym, na jakich aspektach najbardziej nam zależy. Na co zwrócić uwagę, wybierając telewizor, oprócz przekątnej ekranu?

  • rodzaj matrycy – najczęściej to LED, chociaż zdarzają się telewizory OLED przy przekątnej ekranu przekraczającej 80 cali – trzeba być jednak przygotowany na odpowiednio większy wydatek;
  • system operacyjny – dobrze oceniany jest Android TV bądź Google TV – oba dostępne w na przykład w telewizorach Sony, alternatywy to Tizen (Samsung) i webOS (LG);
  • technologie optymalizacji obrazu i dźwięku – przy telewizorach, których zaletą jest duży ekran, zwykle są one starannie dopracowane, by zachwycać odbiorców doskonałym obrazem;
  • rozdzielczość – większość telewizorów to 4K Ultra HD, zdarzają się też telewizory 8K;
  • złącza i ich rozmieszczenie – by wygodnie podłączać inne sprzęty;
  • design – w przypadku dużego urządzenia ma znaczenie to, jak wkomponowuje się ono w całość pomieszczenia.

Gdy wiemy już, jakie aspekty analizować, szukając najciekawszego modelu 85-calowego, pora przejść do konkretnych poleceń!

Telewizory 85 cali – polecane modele

Modele 85-calowe wybieramy z oferty marki Sony. To uznany producent, od wielu lat stawiający na doskonałą jakość obrazu i dźwięku. Na jakie sprzęty warto zwrócić uwagę?

  • SONY KD-85X85K – 85-calowy telewizor 4K Ultra HD z systemem Google TV. Za doskonałą płynność ruchu w dynamicznych scenach odpowiada Motionflow XR™ – technologia polega na wstawianiu dodatkowych klatek między te oryginalne, by raz na zawsze pożegnać przeskoki czy rwania obrazu. Żywe, nasycone kolory to zaś zasługa technologii TRILUMINOS PRO™. Warto przyjrzeć się również możliwościom audio! Głośniki X-Balanced Speaker zostały zaprojektowane w taki sposób, by zachować smukłość sprzętu, a jednocześnie – dostarczać czysty, wyrazisty dźwięk. Telewizor jest świetnym wyborem dla gamerów – mamy tutaj HDMI 2.1 oraz VRR.
  • SONY KE-85XH9096 – bardzo dobrze oceniany model z Android TV! Rozdzielczość 4K Ultra HD, w połączeniu z procesorem 4K HDR Processor X1™, zapewnia obraz pełen najdrobniejszych szczegółów, z dokładnie widocznymi fakturami prezentowanych przedmiotów. Warto zwrócić uwagę na object-based HDR remaster – technologia ta analizuje kolor każdego obiektu na ekranie, by dobrać do niego odpowiedni kontrast. Miłośnicy doskonałego audio docenią efekt wielowymiarowego dźwięku, który można osiągnąć dzięki S-Force Front Surround.
  • SONY XR-85Z9J – telewizor 8K dla najbardziej wymagających, nie idzie na żadne kompromisy w kwestii jakości obrazu. Układ Cognitive Processor XR™ pozwala odtworzyć to, jak widzimy i słyszymy, by zapewnić możliwie naturalne przetwarzanie obrazu i dźwięku – tak, jakbyśmy byli w samym środku akcji. Precyzyjnie dostrzeżemy najdrobniejsze detale, a prezentowane kolory i faktury będą wyglądały naturalnie. Lista zastosowanych innowacji jest długa, warto wspomnieć choćby o X-Anti Reflection oraz X-Wide Angl Podobnie jak pierwszy opisywany model, to również strzał dziesiątkę w kwestii telewizorów dla graczy. Mamy tutaj HDMI 2.1 oraz specjalny tryb Gra.

Telewizory Sony w sklepie MediaMarkt są świetnie oceniane przez najbardziej wymagających użytkowników. Nic dziwnego, że gdy szukamy modelu 85-calowego, najciekawsze modele znajdziemy właśnie w ofercie tego producenta!

No Comment.

Reklama

Partnerzy