Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Tenis stołowy. Pierwszy punkt stracony, ale miano niepokonanych podtrzymane

Dnia: sobota 4 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

W Nowym Targu doszło do starcia na szczycie drugoligowych rozgrywek. Gospodarze Gorce podejmowali Podwawelskiego Kraków. Ostatecznie skończyło się podziałem punktów.

Mecz godny był starcia lidera z wiceliderem Jego losy ważyły się do ostatniego pojedynku. 

Po pierwszym rzucie gier singlowych był remis 2:2.

Nowotarżanom we znaki dali się ich byli zawodnicy. Sławomir Osika pewnie ograł Wiktora Klaga, a Tomasz Chyc uporał się w czterech setach z Jakubem Czyszczoniem. Swoje mecze wygrali za to Tomasz Klag i Marek Mozdyniewicz. Pierwszy stoczył zacięty pięciosetowy bój z Łukaszem Białczykiem, drugi gładko rozprawił się z Markiem Strzałką.

Deble na remis. Dla Gorców zapunktował duet Czyszczoń/T. Klag.

Kolejny rzut gier singlowych zaczął się niepomyślnie dla gospodarzy. W starciu liderów T. Klaga z Osiką, zwycięsko wyszedł gracz Podwawelskiego. Na szczęście na drugim stole Mozdyniewicz ograł Chyca. Potem jednak to znów goście wyszli na prowadzenie bowiem W. Klag nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Białczykiem. Zostało więc do rozegrania ostatnie starcie: Czyszczoń kontra Strzałka. Gracz Gorców szybko i bez większego wysiłku wygrał pierwsze wa sety. To najwyraźniej uśpiło jego czujność i dwie kolejne partię wygrał gracz Podwawelskiego. Decydował więc tiebreak. W nim Czyszczoń wrócił na „właściwe tory” i uratował punkt dla swojego zespołu.

Tym samym nowotarżanie podtrzymali miano niepokonanych w tym sezonie, ale też przerwali serię kolejnych zwycięstw.

– Myślę, że powinniśmy cieszyć się z tego remisu, choć oczywiście celowaliśmy w zwycięstwo. Przed meczem szansę rozkładały się 50 na 50. Z przebiegu spotkania bliżej zwycięstwa wydaje się że byli nasi rywale. My nie byliśmy dzisiaj w najwyższej dyspozycji i na pewno ten punktu musimy uszanować – ocenił trener Gorców Tomasza Klag, który przyznał że sam jest zaskoczony tak udanym początkiem sezonu: – Naszym celem był awans do pierwszej „szóstki”. Gdzieś tam w przedsezonowych prognozach lokowano nas na 4-5 miejscu. Tymczasem na 6 meczów z tego sezonu, wygraliśmy 5 a 1 zremisowaliśmy i dzisiaj już każdy ma przed nami respekt – podkreślił Klag.

Gorce Nowy Targ – Podwawelski Kraków 5:5

Punkty dla Gorców: Mozdyniewicz 2, T. Klag 1,5, Czyszczon 1,5, W. Klag.

No Comment.

Reklama

Partnerzy