Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

To już koniec sezonu narciarskiego w Tatrach

Dnia: środa 24 kwietnia 2024, Autor: Redaktor

Ze względów przyrodniczych w poniedziałek 29 kwietnia 2024 obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego zostanie zamknięty dla uprawiania wszelkich form narciarstwa (w tym turystyki narciarskiej, narciarstwa ekstremalnego i zjazdowego) z dwoma wyjątkami.

Dla turystyki narciarskiej otwarte pozostaną:

  • trasa narciarska w Kotle Gąsienicowym i szlak podejściowy dla skiturowców obok niej (do momentu zamknięcia trasy przez PKL)
  • oraz czerwono znakowany szlak Czarny Staw pod Rysami – Rysy, dla którego termin zamknięcia dla ruchu skiturowego ogłosimy w późniejszym terminie.

Sytuacja śniegowa w wyższych partiach Tatr nadal cieszy narciarzy, ale przyroda wyraźnie dopomina się o spokój. Świstaki zaczęły wykopywać się z nor, niedźwiedzie są coraz bardziej aktywne. W strefie hal i kosodrzewiny do lęgów przystąpią siwerniaki, czeczotki, podróżniczki i cietrzewie – gatunki ptaków wymagające szczególnej ochrony. Samice wielu gatunków zwierząt wkrótce wydadzą na świat młode. W tej sytuacji sprawą absolutnie priorytetową dla służb Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zapewnienie im spokoju.

Zasady uprawiania narciarstwa są określone w zarządzeniu nr 11/2023 z dnia 16 lutego 2023 roku w sprawie ruchu pieszego, rowerowego oraz uprawiania narciarstwa na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

tpn.gov.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy