Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Tragiczne informacje z Tatr Zachodnich. Nie żyje polskie małżeństwo przewodników górskich.

Dnia: środa 21 września 2022, Autor: Maciej Zubek

21 września doszło do śmiertelnego wypadku polskich przewodników w Tatrach Słowackich.

Ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby zostali poinformowani o wypadku dwóch osób, które spadły prawdopodobnie z deską śnieżną z Kwietnikowej Przełączki pod Staroleśnym Szczytem w kierunku Doliny Sławkowskiej. W Tatrach panują trudne warunki pogodowe, sypiący śnieg i gęsta mgła, które uniemożliwiły użycie do akcji śmigłowca. Ratownicy udać się musieli na miejsce pieszo.

HZS poinformowało o odnalezieniu dwóch osób pod śniegiem- niestety bez oznak życia. 

Na profilu Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich IVBV poinformowano, że tragicznie zmarli to polscy przewodnicy: Andrzej Sokołowski i jego żona Roksana Knapik.

„Andrzej był wspaniałym Kolegą, profesjonalistą, lubianym przez wszystkich przewodnikiem IVBV i ratownikiem Karkonoskiej Grupy GOPR, świetnym wspinaczem i narciarzem. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Yosemitach i Norwegii, wytyczył nowe drogi w Tybecie Wschodnim i Tienszanie. W Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich od 2010 roku, kształcił kolejne pokolenia przewodników jako instruktor i członek Komisji Technicznej. Andrzeja i Roksanę łączyło uczucie, góry i zamiłowanie do geologii.” – czytamy w opublikowanym oświadczeniu. 

Zdjęcia: Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich IVBV 

Tekst. Karolina Łaciak.

No Comment.

Reklama

Partnerzy