Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Trening kadetów w Wojskowym Ośrodku

Dnia: piątek 17 czerwca 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. Sala gimnastyczna, ścianka wspinaczkowa o wysokości 15 metrów, sala do walki wręcz, siłownia i basen – z tego wszystkiego korzystają kadeci z klas mundurowych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu podczas zajęć organizowanych w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Kościelisku. 

W sali gimnastycznej kadeci przechodzili test fizycznej sprawności identyczny z tym, jaki obowiązuje przy rekrutacji do Policji. Po wykonaniu wszystkich przewidzianych testem czynności, mogli poznać mocne i słabe strony swojej sprawności fizycznej. Dowiedzieli się, na co mają zwracać uwagę, aby podczas kolejnego testu móc go zrealizować w szybszym czasie bez popełniania błędów, które w procesie rekrutacji eliminowałyby ich jako kandydatów do policyjnej służby.

Ścianka wspinaczkowa, to kolejny element, jaki mieli do pokonania kadeci. Całkowicie zaliczyć ściankę mogli tylko naprawdę dobrze wyćwiczeni uczniowie, bowiem oprócz siły fizycznej – potrzebnej do unoszenia swojego ciała po pionowej ścianie – musieli się też wykazać brakiem lęku wysokości.

Na siłowni mieli do dyspozycji profesjonalną salę wypełnioną różnego rodzaju przyrządami do ćwiczeń. W sali do walki wręcz kadeci doskonalili swoje umiejętności w zakresie samoobrony, a na basenie ćwiczyli różne style pływackie.

Fot. archiwum Szkoły

No Comment.

Reklama

Partnerzy