Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Triada zimowa – w maratonie zwyciężył Włoch

Dnia: poniedziałek 10 stycznia 2022, Autor: Aneta Opyd

Ponad 350 osób wzięło udział w Triadzie Zimowej, która odbyła się 8 i 9 stycznia w Krościenku nad Dunajcem. Zawodnicy, wśród których byli też zagraniczni, mogli rywalizować z biegów na trzech dystansach: Intro, Maraton, Ultra oraz na jednym Beskid Solo.

Zawodnicy rywalizowali przy pięknej słonecznej zimowej pogodzie. W Maratonie zwyciężył Włoch Paris Nikola, w Ultra – Marcin Smoliński, w Intro – Krzysztof Falkowski, a w Beskid Solo – Karolina Piątek.  Nagrody wręczył zwycięzcom wójt gminy Krościenko nad Dunajcem – Jan Dyda. 

Triada to bieg etapowy, złożony z trzech etapów. Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse etapowe i jeden Solo: Triada Intro ~33 km (16+6+11), Triada Maraton ~46 km (18+6+22) i Triada Ultra ~70 km (33+6+31),  Beskid SOLO ~ 11 km. 

Zanim zawodnicy wybrali dla siebie dystans musieli się zastanowić nad tym, któremu podołają, biorąc pod uwagę, że wszystkie odbywają się etapowo. Triada Intro licząca łącznie około 33 km była idealnadla początkujących biegaczy górskich. Z kolei Triada Maraton była dla  bardziej doświadczonych biegaczy biegających po górach i biegających półmaratony i to nie tylko ze względu na długości trasy, ale i jej przewyższenia. Natomiast Triada Ultra była dla doświadczonych górskich biegaczy. Beskid Solo był przeznaczony dla każdego.  Oczywiście, aby wystartować, trzeba było mieć 16 lat. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy