Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Trzech kandydatów na wójta Raby Wyżnej. Na kogo postawią mieszkańcy?

Dnia: piątek 9 lutego 2024, Autor: Redaktor

W Rabie Wyżnej o fotel wójta powalczy 3 kandydatów. Wszyscy wywodzą się z różnych środowisk, dlatego mieszkańcy z niecierpliwością czekają na ich pogramy wyborcze i deklaracje działań na rzecz gminy.

W tym roku w wyborach samorządowych o urząd wójta Gminy Raba Wyżna powalczy 3 kandydatów. O reelekcje będzie ubiegał się obecny wójt Andrzej Dziwisz, który rządzi gminą od ponad 18 lat. W 2018 roku wygrał w pierwszej turze zdobywając 52% głosów. Kontrkandydat Adam Gracz uzyskał ich niecałe 29%, a Witold Łach 20%.

W wyborach wystartuje również Tomasz Rajca – emerytowany oficer policji, obecnie radny powiatowy. W latach 2014-2018 pełnił funkcję radnego w Rabie Wyżnej. Co ciekawe, jego kandydaturę popiera Stowarzyszenie EKO Raba Wyżna.

Wójtem Raby Wyżnej chcę zostać również Halina Szewczyk. Kandydatka ma bogate doświadczenie w sektorze finansowym. Przez ostatnie 15 lat pełniła funkcję prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.

Ostateczny wybór, którego kandydata poprą mieszkańcy, pozostaje kwestią otwartą, która będzie kształtowana przez obietnice, programy wyborcze i zaufanie społeczne. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy