Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Trzech kierowców straciło prawo jazdy

Dnia: piątek 4 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Tylko we czwartek na terenie powiatu nowotarskiego trzech kierowców straciło prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym. Wszyscy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

3 marca br., około godziny 10.40 w Jabłonce na DK 7, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, podczas patrolu zatrzymali do kontroli kierującego fordem, który jechał z prędkością 117 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Za popełnione wykroczenie 33-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i 10 punktami  karnymi. Mężczyzna stracił też prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. 


Kolejnych dwóch kierowców zostało ukaranych mandatami przez policjantów z nowotarskiej grupy Speed, którzy pełnili służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem. Około godziny 14, w Ochotnicy Dolnej kierująca mercedesem przekroczyła dozwoloną prędkość o 60 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy oraz została ukarana mandatem karnym w kwocie 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Kolejny kierowca pędził przez Gronków 111 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. 18-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości o 61 km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i 10 punktami karnymi. Młody kierowca stracił także prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. 


Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy lekceważą przepisy. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o korzystanie z drogi w sposób bezpieczny, odpowiedzialny i zgodny z przepisami.

No Comment.

Reklama

Partnerzy