Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Turysta “na gazie”

Dnia: czwartek 10 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Policjanci zakopiańskiej drogówki we środę tuż przed godziną 22.00 zatrzymali 32-letniego turystę z województwa lubelskiego, który kierował samochodem mając blisko 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Chwilę wcześniej nietrzeźwy kierowca uderzył samochodem w bariery ochronne przy ul. Wojciecha Brzegi w Zakopanem w następstwie czego całkowicie zablokował przejazd tą ulicą. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, nałożyli 10 punktów karnych oraz zatrzymali jego prawo jazdy.

Kolejny raz dochodzi do sytuacji, w której osoby z najbliższego otoczenia kierowcy nie reagują przez co dają przyzwolenie na prowadzenie auta na tzw. podwójnym gazie. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

KPP Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy