Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

„Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo”. 

Dnia: czwartek 20 października 2022, Autor: Maciej Zubek

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiej kampanii „Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo”. W ramach kampanii w sobotę 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia br. możesz sprawdzić bezpłatnie ustawienia świateł w pojeździe na wybranych stacjach kontroli pojazdów.  

20 października br. rusza kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”, która potrwa aż do 15 grudnia br. Kampania prowadzona jest we współpracy ze stacjami diagnostycznymi, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w pojeździe.

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Podczas trwania działań odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów oraz innych stacjach, które zgłoszą chęć do udziału w kampanii.

Dodatkowo, w okresie jesienno-zimowym małopolscy policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania, podczas których zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny świateł w pojazdach i na wykroczenia związane z korzystaniem z nich.

Na terenie powiatu nowotarskiego w dniach 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia 2022 r. kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli pojazdów:

Fast Fix 34-700 Rabka-Zdrój ul. Podhalańska 4

Palmar ul. Przemysłowa 10 34-480 Jabłonka

MOTO SERVICE WORWA SP.J. 34-400 Nowy Targ ul. Szaflarska 156

Siuta & Łuczkowski ul. Ludźmierska 33, 33-400 Nowy Targ

WRÓBLEX PHT ul. Ludźmierska 29, 33-400 Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy