Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Uaktywili się oszuści metodą na wnuczka

Dnia: piątek 4 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Do mieszkańców powiatu nowotarskiego rozdzwonili się oszuści działający metodą „na wnuczka”. W rozmowie informują, że członek rodziny spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze na opłatę prokuratora i policji. Osoby, które odebrały taki telefon szybko zorientowały się, że to oszustwo oraz próba wyłudzenia pieniędzy i zakończyły rozmowę. Następnie o całym zdarzeniu poinformowały dyżurnego nowotarskiej Policji.

Zawsze po otrzymaniu takiego telefonu najpierw zadzwoń do członka rodziny na znany Ci numer.
Jeśli nie rozpoznajesz głosu, odłóż słuchawkę – oszuści wywierają silny nacisk i presję, mają doświadczenie w manipulowaniu ludźmi, więc im szybciej zakończysz rozmowę, tym lepiej.

Jeśli masz przekazać pieniądze komuś z rodziny, rób to tylko osobiście – bardzo charakterystyczne dla oszustw „na wnuczka”, „na wypadek” jest przysyłanie kuriera, który ma odebrać pieniądze. Nie dawaj gotówki ani cennych rzeczy w ręce kogoś, kogo nie znasz.

Odbierając telefon z prośbą o pieniądze, nigdy nie mów, ile masz gotówki i staraj się nie udzielać żadnych informacji osobistych.

Policja zwraca się z prośbą do członków rodziny osób starszych, aby poinformowały swoich bliskich o metodach działania oszustów!

No Comment.

Reklama

Partnerzy