Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ubezpieczenie KL (kosztów leczenia) – co obejmuje?

Dnia: poniedziałek 14 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Ubezpieczenie kosztów leczenia to produkt chętnie wybierany przez osoby podróżujące za granicę. Pozwala ono uniknąć wysokich kosztów, niekiedy liczonych w dziesiątkach tysięcy złotych. Jak dokładnie działa ubezpieczenie KL i co obejmuje?

Jak działa ubezpieczenie kosztów leczenia?

Ubezpieczenie kosztów leczenia to polisa, która pozwala na wypłacenie odszkodowania w razie wypadków za granicą. Na jej podstawie ubezpieczyciel pokrywa wszystkie wydatki związane z leczeniem w innym państwie. Każde ubezpieczenie KL działa jednak w nieco inny sposób. Niektóre firmy jako wyłączenia od odpowiedzialności traktują np. wypadki lotnicze czy problemy zdrowotne osób po 70. roku życia.

Zazwyczaj jednak standardowe ubezpieczenie KL pozwala na pokrycie kosztów:

  • badań medycznych,
  • porad i konsultacji lekarskich,
  • wizyt lekarskich,
  • zabiegów i operacji,
  • pobytu w szpitalu,
  • ratownictwa,
  • zakupu leków,
  • transportu sanitarnego.

Zakres obowiązywania każdej polisy może się nieco różnić. Trzeba również pamiętać o tym, że ubezpieczenie turystyczne pozwala na pokrycie kosztów leczenia o maksymalnej wartości kilkuset tysięcy złotych, w zależności od wybranego pakietu. Ubezpieczenia o większym limicie są oczywiście droższe.

Dodatkowe usługi w zakresie polisy KL

Ubezpieczenie KL może zapewniać również wiele dodatkowych korzyści, które nie są bezpośrednio powiązane z leczeniem. Mowa tu m.in. o zakwaterowaniu i dojazdach bliskich w trakcie hospitalizacji pacjenta, a także o zorganizowaniu opieki małoletnim, gdy rodzic przebywa w szpitalu. Często w trudnych sytuacjach ubezpieczyciel udostępnia pomoc tłumacza czy prawnika. Towarzystwo ubezpieczeniowe wspiera w dopełnianiu niezbędnych formalności.

Szczegóły dotyczące dokładnego zakresu obowiązywania ubezpieczenia kosztów leczenia można znaleźć w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Taki dokument jest dostępny jeszcze przed zakupem polisy. Znajdują się w nim też wyłączenia od odpowiedzialności, czyli sytuacje, w przypadku których firma nie wypłaci odszkodowania.

Ubezpieczenie KL a sporty ekstremalne

Ubezpieczenie KL w standardowym pakiecie nie pokrywa kosztów leczenia urazów, do których doszło podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Do takich aktywności zalicza się np. nurkowanie czy jazdę na nartach. Jeśli w trakcie pobytu za granicą chcesz uprawiać te sporty, musisz wykupić rozszerzoną polisę, obejmującą ewentualne kontuzje.

Wielu osobom zależy na oszczędności podczas kupowania polis turystycznych. Ubezpieczenie narciarskie porównasz w rankomat.pl. Takie rozwiązanie pozwala na nabycie ochrony znacznie taniej, często za zaledwie kilka złotych dziennie. To niewielki koszt w porównaniu z korzyściami, jakie daje ubezpieczenie KL. Brak polisy sprawia, że w razie wypadku wydatki związane z hospitalizacją musi pokryć sam poszkodowany. Za granicą koszty pobytu w szpitalu i wykonania niezbędnych badań potrafią być ogromne. Porównywanie polis pozwala na zakupienie niezbędnej polisy znacznie taniej.

No Comment.

Reklama

Partnerzy