Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ukarana mandatem za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień

Dnia: środa 29 marca 2023, Autor: Maciej Zubek

21-letni kierujący bmw przekroczył dozwoloną prędkość i nie posiadał uprawnień do kierowania. Jako pasażerka bmw jechała właścicielka pojazdu, która posiadała prawo jazdy. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem i grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów, a kobieta została ukarana mandatem za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień.

W niedzielę wieczorem w Ostrowsku policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy weryfikowali zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości. Około godziny 20, funkcjonariusze ujawnili kierującego samochodem osobowym marki BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Podczas kontroli okazało się, że 21-latek, który prowadził pojazd nie posiadał uprawnień do kierowania. Ku zdziwieniu policjantów obok, na fotelu pasażera siedziała 20-letnia właścicielka samochodu… posiadająca prawo jazdy. Dodatkowo kobieta była świadoma, że jej znajomy nie powinien kierować samochodem. Za popełnione wykroczenia 21-latek będzie opowiadał przed sądem. Policjanci sporządzą wniosek o ukaranie do sądu, który obligatoryjnie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień orzeka zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych. Jeżeli pomimo sądowego zakazu 21-latek ponownie wsiądzie za kierownicę, wtedy grozić mu będzie kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat! Odpowiedzialność za popełnione wykroczenie nie ominęła właścicielki bmw, która została ukarana mandatem karnym w kwocie 300 złotych, za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych, podlegających sprawdzeniu przez Policję. “Mapa” nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

KPP Nowy Targ.

No Comment.

Reklama

Partnerzy