Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Ukraiński obrońca na testach w Podhalu

Dnia: czwartek 24 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Na testach w Tauron Podhalu Nowy Targ przebywa młody ukraiński defensor. Jednak to nie koniec transferów, których planują dokonać działacze “Szarotek”.

Ołeksandr Woronin, bo o nim mowa, będzie przebywał przez najbliższe dni na testach w Nowym Targu. To 23-letni obrońca (187 cm, 81 kg). Ma za sobą grę w kilku ukraińskich klubach, a obecny sezon rozpoczął w zespole Sokiłu Kijów. Tam rozegrał tylko dwa spotkania.

Co ciekawe w sezonie 2019/20 w klasyfikacji plus/minus wypadł na aż -48. Warto jednak zaznaczyć, że wtedy występował w ekipie Kryżani Wowky Kijów, piątej ukraińskiej ekstraligi. W rozgrywkach uczestniczyło wtedy sześć zespołów.

W sumie rozegrał 188 spotkań w lidze ukraińskiej w których zdobył 29 punktów za 4 gole i 25 asyst. Dodatkowo w fazie play-off rozegrał 18 meczów (2 asysty).

–Trener Aleksandrs Beļavskis będzie w najbliższych dniach przyglądał się hokeiście z Ukrainy. W przyszłym tygodniu być może pojawi się jeszcze jeden lub dwóch zawodników – wyjaśnił Zdzisław Zaręba, prezes MMKS Podhale.

źródło: hokej.net


No Comment.

Reklama

Partnerzy