Search in content
Post Type Selectors

Unihokej. Derby bez emocji

Dnia: sobota 12 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

To były ostatnie w tym sezonie unihokejowe derby Nowego Targu. Niespodzianki nie było. Wygrała Szarotka, której zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

Obie drużyny w tym sezonie dzieli przepaść jeżeli chodzi o wyniki sportowe, ale też i organizacje. Górale po latach dominacji na krajowych parkietach, od pewnego czasu znaleźli się na równi pochyłej. Źle jest do takiego stopnia, że chodzą słuchy że to może być ostatni sezon 8 krotnych Mistrzów Polski w rozgrywkach ekstraklasy.

W pierwszej tercji dysponujący jedynie 10 zawodnikami Górale, jeszcze stawiali dzielny opór, grającej na 3 formacje Szarotce. Co prawda po dwóch efektownych strzałach z dystansu Szymona Jachymiaka i Jakuba Słowakiewicza Szarotka prowadziła 2:0, ale 67 sekund przed końcem tej odsłony, także uderzeniem z dalszej odległości, gola dla Górali zdobył Mateusz Smarduch.

W drugiej tercji gole zdobywała już tylko Szarotka, której dominacja z każdą minutą rosła. To że Górale w tej odsłonie stracili tylko dwa gole zawdzięczają w dużej mierze swojemu bramkarzowi, który w wielu sytuacjach „ratował im skórę”. Sposób na niego znaleźli jedynie Jachymiak w 23 minucie po indywidualnej akcji i Aleksander Hamrol w 33 minucie, po dwójkowej akcji z Łukaszem Chlebdą

W trzeciej tercji na gola czekaliśmy do 48 minuty. Kapitalnie podanie Bartłomieja Augustyna, sfinalizował z najbliższej odległości Jan Jaskierski. W 52 minucie ten zawodnik miał już dwa trafienia na koncie. Tym razem sam na niego zapracował.

W 55 minucie Szarotka wykorzystała liczebną przewagę i po asyście Chlebdy, na listę strzelców wpisał się Widurski. Wynik meczu ustalił w 59 minucie Słowakiewicz.

Górale Nowy Targ – Gorący Potok Szarotka 1:8 (1:2, 0:2, 0:4)

0:1 Jachymiak 7:24
0:2 Słowakiewicz 17:54
1:2 Smarduch 18:53
1:3 Jachymiak 22:30
1:4 Hamrol – Chlebda 32:42
1:5 Jaskierski – Augustyn 48:52
1:6 Jaskierski 51:39