Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Uroczyste obchody Święta Policji w Zakopanem

Dnia: piątek 22 lipca 2022, Autor: Anna Zubek

Tegoroczne obchody Święta Policji pod Tatrami pozostaną w pamięci awansowanych policjantów oraz pracowników policji. W uroczystym apelu udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, zaproszeni goście oraz szef małopolskich policjantów nadinspektor Michał Ledzion.

Święto Policji jest szczególnym dniem dla naszej formacji. Jest okazją do wręczenia policjantkom i policjantom zasłużonych awansów, wyróżnień i podziękowań za niezłomną, ofiarną służbę na rzecz obywateli. Jest to też czas dla uhonorowania pracowników Policji, bez których sprawnego funkcjonowania formacji już wielu sobie nie wyobraża. Jak co roku w lipcu spotykamy się w rocznicę powstania Policji Państwowej, która na mocy ustawy z dnia 24 lipca 1919 r. powołana została do życia. 

Wczoraj tj. 21 lipca 2022 roku powiatowe obchody Święta Policji w Zakopanem rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin w kościele pw. Świętego Krzyża w Zakopanem. Następnie na dziedzińcu naszej jednostki odbył się uroczysty apel. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku szefowi małopolskich policjantów. Nadinspektor Michał Ledzion oraz Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem inspektor Piotr Dziekanowski wręczyli awansowanym policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Tego roku awansowanych zostało 80 policjantów. Uhonorowano listami gratulacyjnymi pracowników cywilnych za sumienną i długoletnią pracę. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, licznych organizacji współpracujących z policją a także duchowieństwa. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów uznania dla naszej trudnej służby. Padły również deklaracje dalszej owocnej współpracy oraz pomocy w realizacji nowych inwestycji tj. budowy Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej oraz nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wraz z budynkiem dla Kompani Prewencji Policji w nowej lokalizacji. Za słowa uznania i składane deklaracje, bardzo dziękujemy.

Z okazji Święta Policji wszystkim policjantom oraz pracownikom Policji życzymy pomyślności, satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz – przede wszystkim – spokojnej i bezpiecznej służby.

galeria: Policja Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy